férfi kézilabda-bajnokság;Mol-Pick Szeged;szuperrangadó;Telekom-Veszprém;

2016-10-31 06:53:00

Jobb szélen nyert a Szeged

A Mol-Pick Szeged 26-23-ra megnyerte a férfi kézilabda-bajnokság szuperrangadóját a Telekom Veszprém ellen. A Tisza-partiak hazai pályán három év elteltével győztek le az ősi riválist.

A találkozó előtt nagy kérdés volt, hogy vajon pályára lép-e az ujjsérülésével bajlódó veszprémi klasszis, Nagy László, aki már együtt készült csapatával, de a visszatérése még váratott magára. Szegeden leült a kispadra, a szünetben beírták a jegyzőkönyvbe, a második félidőben pedig pályára is lépett, szerzett két gólt, a védekezésben rengeteget segített társainak, de a megérdemelt hazai sikert nem tudta megakadályozni.

Az történt ugyanis az egész meccsen, ami itthon nem szokott előfordulni a veszprémiekkel: olyan ellenféllel találkoztak, amely nem tisztelte őket, nem ijedt meg tőlük, és végig vezetett ellenük. Ilyesmit itthon nem szokott átélni (elszenvedni) Xavi Sabaté edző csapata, de még a Bajnokok Ligájában sem fordul elő gyakran a magyar bajnokkal, hogy egyetlen percig sem tud előnybe kerülni egy mérkőzésen.

Az első tíz percben Aron Pálmarssonnak köszönhették a vendégek, hogy nem tett szert nagyobb előnyre a házigazda, a svéd klasszis három gólt szerzett a négy veszprémi találatból. A 17. percben Jonas Källmann indításból háromra növelte a hazai előnyt (9-6), de még öt perc sem telt el, s máris döntetlen volt az eredmény (10-10). Az első játékrész végén egy góllal vezettek a vendéglátók (14-13).

A 36. percben ismét három góllal vezetett a Szeged (19-16), a félidő közepén pedig már négy volt a különbség a csapatok között (45. perc: 22-18). Szenvedett a Veszprém, eksztázisban játszott a Szeged. Úgy tűnt, a hazaiak „megijedtek” a jelentős előnytől, hat percig nem találtak be a kapuba, a veszprémiek pedig ismét szorossá tették a meccset (22-21). Az utolsó öt perc háromgólos hazai vezetéssel (24-21) kezdődött, és ez a különbség megmaradt a mérkőzés végéig (26-23).

A találkozó legeredményesebb játékosa a szegediek jobbszélsője, Mario Sostaric volt, aki hat góllal járult hozzá a hazaiak sikeréhez. A 23 éves szlovén játékos teljesítményének értékét növeli, hogy egyszer sem hibázott, mind a hat lövéséből gól született.

Pastor mindenkinek gratulált
„Először is gratulálok a játékosaimnak, a klubnak és a szurkolóknak is" – mondta a mérkőzés után Carlos Pastor, a szegediek edzője a klub hivatalos honlapján. – Nagyon jó mérkőzés volt, nehéz nyerni a Veszprém ellen. Fontos volt, hogy szinte végig vezettünk. Megérdemeltük a két pontot. Rengeteg problémánk volt Pálmarsson ellen. Több variációt próbáltunk, a végén a hatos fal mellett döntöttünk, hogy kevesebb helyet hagyjunk a támadóknak. Fontos ez a mai győzelem a hároméves projektünkben. Rengeteget kell még fejlődnünk, hogy ilyen meccseket idegenben is tudjunk majd nyerni.”
„Gratulálok a Szegednek és Carlos Pastornak a győzelemhez – nyilatkozta a veszprémiek trénere, Xavi Sabaté. – Jó és izgalmas találkozó volt, sportszerű hangulattal. A második félidőben sok technikai hibánk volt, túl sok labdát adtunk el. Védekezésben nem voltunk rosszak, 26 kapott gól Szegeden nem rossz. Szomorú vagyok, mert nyerni szerettünk volna, de megyünk tovább. Jókor jön a válogatott hét, mert több sérültünk van. Köszönöm Nagy Lászlónak, hogy vállalta a második félidőben a játékot, nagyszerű sportember.”
Sabaté nem hívta be Nagy Lászlót
Sabaté a Veszprém mellett a magyar férfi válogatott szakvezetője is. A nemzeti együttes a spanyol szakember vezetésével hétfőn kezdi el Nyíregyházán a felkészülést az Eb-selejtező-sorozatra. Nagy László, a veszprémiek és a nemzeti együttes csapatkapitánya egy félidőt játszott ugyan Szegeden, de a válogatottba nem kapott meghívót.
„Laci ujjsérülése még nem gyógyult meg teljesen, neki most még a teljes felépülésére kell koncentrálni – indokolt a kapitány. – Bízom benne, hogy minél hamarabb teljesen meggyógyul, és akkor ismét a rendelkezésünkre tud állni.”
A magyar válogatott szerdán Lettországot fogadja, vasárnap Hollandiában lép pályára. A kvalifikációs csoport negyedik tagja Dánia, az első két helyezett jut ki a 2018-as horvátországi kontinenstornára.