Manchester United;Zenit;csoportkör;4. forduló;Labdarúgó Európa Liga;Fenerbache;

2016-11-03 22:00:00

Európa-liga - Felsült a Manchester United

A Manchester United a Fenerbache vendégeként szenvedett 2-1-es vereséget az Európa-liga csoportkörének 4. fordulójában.

A vörös ördögök finoman szólva sem kezdték jól az összecsapást, Moussa Sow egy zseniálisan kivitelezett ollózással már a második percben mattolta David De Geát. José Mourinho dolgát tovább nehezítette, hogy Paul Pogbát sérülés miatt a 30. percben le kellett cserélnie.

Zlatan Ibrahimovic beállítása merész húzás volt a portugál mestertől, hiszen az MU eleve három támadóval kezdte a meccset. Ezt követően hiába birtokolták többet a labdát a vendégek, az 59. minutumban Lens szabadrúgásból tovább növelte a Fenerbahce előnyét. A végjátékban ugyan Rooney góljával szépítettek az angolok, ám az A csoportban így is a Feyenoord mellett a törökök állnak továbbjutásra, mögöttük egy egységgel lemaradva az United a harmadik. A kvartett negyedik tagja, a Zorja tegnapi vereségével biztosan nem folytathatja tavasszal a küzdelmet.

A Rapid Wien ezúttal Szántó Tamás nélkül vágott neki a Sassuolo elleni összecsapásnak. A 20 esztendős magyar középpályás a 85. percben lépett pályára, ekkor csapata még kétgólos hátrányban volt, ám az osztrákok a hajrában egyenlíteni tudtak. A koraesti szekcióból egyedül a Zenitnek volt esélye arra, hogy bebiztosítsa továbbjutását, s a Dundalk ellen hozta is a kötelezőt.

Eredmények: Asztana-Olympiakosz 1-1, Anderlecht-Mainz 6-1, APOEL-Young Boys 1-0, Astra-Plzen 1-1, Athletic Bilbao-Genk 5-3, Austria Wien-AS Roma 2-4, Fenerbahce-Manchester United 2-1, Gabala-St. Étienne 1-2, Maccabi Tel Aviv-AZ Alkmaar 0-0, Sassuolo-Rapid Wien 2-2, Zenit-Dundalk 2-1, Zorja Luhanszk-Feyenoord 1-1.

Panathinaikosz - Standard Liege 0-3, Ajax - Celta de Vigo 3-2, Paok - Oarabag Agdam 0-1, Fiorentina - Slovan Liberec 3-0, Southampton - Internazionale 2-1, Sparta Praha - Hapoel Beer-Seva 2-0.