Premier League;11. forduló;

2016-11-07 06:54:00

A Liverpool élt a lehetőséggel

Elveszítette listavezető pozícióját a Manchester City az angol labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában, miután hazai környezetben nem tudta legyőzni a Middlesbrough-t. Pep Guardiola csapata hiába szerzett vezetést Sergio Agüero révén, s irányította végig az összecsapást, Marten De Roon a 91. percben egyenlíteni tudott.

„Mindent megtettünk, hogy megnyerjük a meccset, sajnos azonban az utolsó percben kaptunk egy gólt, amiért nagy kár. Mindazonáltal sok jó dolgot láttam, végig azon voltunk, hogy győztesen hagyjuk el a pályát. Pontvesztés esetén el kell fogadnod, hogy a riválisok kihasználhatják a hibádat, hosszú még a bajnokság. Hat pontot veszítettünk el a legutóbbi három hazai bajnokinkon, ennek ellenére ott vagyunk az élbolyban. Túl kell lépnünk a mai meccsen” - értékelt az összecsapást követően a BBC-nek Guardiola, a Manchester City menedzsere.

Az Arsenal viszont nem tudta kihasználni riválisa botlását, az észak-londoni derbin 1-1-es döntetlent játszott a Tottenham ellen. Kevin Wimmer öngólja révén az ágyúsok voltak előnyben, majd a második játékrészben Harry Kane tizenegyesből egyenlített.

A Chelsea ellenben folytatta remeklését, zsinórban ötödször nyert, s ezen összecsapásokon a 16 rúgott gól mellé egyetlen kapott találat sem társult. Antonio Conte csapata az Arsenal elleni vereség óta egy másik arcát mutatja, s riválisai botlása miatt máris második.

A sereghajtó Sunderland több mint fél órán keresztül emberhátrányban futballozott a Bournemouth otthonában, mégis megszerezte idei első győzelmét. A Crystal Palace viszont hiába állt fel kel kétgólos hátrányból a Burnley vendégeként, a 94. percben Ashley Barnes eldöntötte a meccset, a hazaiak elragadták a három pontot.

Premier League, 11. forduló. Bournemouth-Sunderland 1-2, Burnley-Crystal Palace 3-2, Manchester City-Middlesbrough 1-1, West Ham-Stoke 1-1, Chelsea-Everton 5-0, Arsenal-Tottenham 1-1, Hull City-Southampton 2-1, Liverpool-Watford 6-1, Swansea-Manchester United 1-3.

Az élmezőny: 1. Liverpool 26 pont, 2. Chelsea 25, 3. Manchester City 24.