FTC-Rail Cargo;Győri Audi ETO KC;Mol-Pick Szeged;Telekom-Veszprém;férfi kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája;női BL;

2016-11-14 06:50:00

Vendégként remekelt a Szeged

Fantasztikus játékkal nyert Celjében a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája csoportkörének hatodik fordulójában. Ugyanebben a sorozatban a Telekom Veszprém a vártnál sokkal nehezebben múlta felül a Silkeborg együttesét. Váratlan vereséget szenvedett a női BL-ben a Győri Audi ETO KC a Midtjylland vendégeként, az FTC-Rail Cargo pedig a Vardar Szkopje ellen maradt alul.

A továbbjutási remények megőrzése szempontjából rendkívül fontos meccs várt a szegediekre a szlovén Celje otthonában. A rivális az első fordulóban és az előző játéknapon tudott csak nyerni, a hazaiak is csak győzelemmel tudtak volna a negyedik hely közelében maradni. A nagy tét érezhető volt mindkét együttes játékán, főleg a védekezésüket szervezték meg remekül a csapatok, a Szeged szerzett vezetést hétméteresből, de a hetedik percben is még csak 1-1 volt az állás. Az első félidőben egy-két gólnál többel nem vezetett a magyar együttes, egy-egy alkalommal egyenlítettek is a hazaiak, de a vezetést egyszer sem szerezték meg, nagyon kemény harc után 16-15-re vezettek Carlos Pastor fiai 30 percet követően.

A második felvonásban sem változott sokáig a helyzet, a Celje futott az eredmény után, de a Szegednek is végig koncentrálnia kellett, hiszen kézilabdában az egy-két gól nem jelentős különbség. A 45. percben Gorbok találatával először vezetett hárommal a Szeged (19-22), időt kértek a hazaiak, és utána kaptak még egy gólt, ezúttal Obranovic volt eredményes (19-23). Ez megtörte a vendéglátók ellenállását, a későbbiekben a magyarok magabiztosan őrizték előnyüket, sőt a hajrában még sikerült növelni is a különbséget a fáradt és szétesett Celje ellen, a vége 31-25 lett a Szeged javára. A találkozó után a csapatot elkísérő drukkerek percekig ünnepelték a győztes játékosokat.

Toronymagas esélyesnek számított a Telekom Veszprém a dán Silkeborg elleni hazai találkozónak, hiszen a magyar bajnok a BL négyes döntőjébe szeretne bekerülni, az ellenfél a nyolcaddöntőt érő hatodik helyért kapaszkodik a csoportban. Ráadásul ismét Xavi Sabaté edző rendelkezésére állt a BL-ben is Nagy László, a hazaiak csapatkapitánya. A látogatók szereztek vezetést, igaz utána fordított a Veszprém. A 20. percig remekül tartották magukat a vendégek, csupán egy-két góllal vezetett a magyar bajnok (12-10). Ekkor friss emberek jöttek be a veszprémieknél, a dánok kispadja „rövidebb” volt, a minőségi cserékkel nem tudták tartani a lépést, 16-10-re elhúztak a vendéglátók. A félidő hajrájában egy-két kisebb figyelmetlenség következtében közelebb került az ellenfél, de négy gól volt az előny a szünetre (17-13).

A folytatásban ismét a veszprémiek uralták a mérkőzést (37. perc: 21-15), a dánok időt kértek, a magyar bajnok pedig hullámvölgybe került: egymásután négy gólt dobtak a látogatók, és váratlanul szoros lett a csata. Az 58. percben Sabaté 29-28-as állásnál időt kért, ezután Nagy László betörésből kettőre növelte a különbséget, amire már csak egy góllal válaszolt a Silkeborg, így nagy küzdelemben sikerült itthon tartani a két pontot a Veszprémnek (30-29).

„Gratulálok a vendégcsapatnak – mondta a mérkőzés után a klub honlapján Sabaté. – Voltak problémáink a védelemben, de szerencsére sikerült gyors lerohanásokkal könnyű gólokat szerezni. A második félidőben kezünkben volt az irányítás, de volt 5-6 perc kihagyásunk, amikor nagyon jól védett a kapusuk, és könnyű gólokat engedtünk az ellenfélnek, tanulnunk kell ebből. Szeretném megköszönni a szurkolóinknak, hogy az egész meccsen buzdítottak minket, a nehéz pillanatokban is mellettünk álltak. Már korábban is mondtam, együtt erősebbek vagyunk.”

Váratlan és nagyon kellemetlen vereséget szenvedett a Győri Audi ETO KC a dán Midtjylland vendégeként. Ambros Martin vezetőedző csapata hazai pályán 31-19-re nyert, ezúttal azonban borzasztóan kezdett, a hazaiak 4-1-gyel indultak, később sem javult a helyzet, sőt: a 21. percben 11-4-re vezetett a Midtjylland, a győriek, mintha ott sem lettek volna a pályán. Az első félidő végére sikerült egy kicsit csökkenteni a különbséget, 15-10-re vezettek a dánok.

A folytatásban többször felzárkózott két gólra a Győr, de a védekezés az egész találkozón nem állt igazán össze, ezért hiányoztak a kapusbravúrok is. A dánok éltek a kínálkozó lehetőséggel és 27-23-ra győztek, biztosítva helyüket a középdöntőben, ahova a magyar együttes már korábban bejutott.

Az FTC-Rail Cargo az idegenbeli döntetlen után hazai pályán meg sem tudta szorítani a Vardart, s 37-24-es vereségbe szaladt bele.