NB I;Vasas;Ferencváros FTC;

2016-11-19 21:11:00

Őrült meccsen a korelnök mentette meg a Vasast

Négy tizenegyest, ugyanennyi gólt és két kiállítást hozott a Vasas és a Ferencváros Bozsik-stadionban lejátszott, 2-2-re végződő rangadója a labdarúgó NB I 16. fordulójában szombaton. A vendég zöldek kétszer is vezettek a párharc során a két büntetőt elhibázó Vasassal szemben, a csereként beálló, 39 éves Ferenczi István azonban pontot mentett az angyalföldieknek.

Ki nyer ma? – tehették fel a kérdést az alkalmi helyszínre, a Vasast érintő stadionépítési munkálatok miatt ezúttal a kispesti Bozsik-stadionba igyekvő drukkerek, a válasz azonban egyértelmű volt: amennyiben a listavezető Vasas, úgy a forduló délután lejátszott mérkőzései alapján a játéknap nyertese is az üldözőit leszakító angyalföldi egylet lehet, míg a Ferencváros sikere esetén a zöldek örülhetnek, hiszen úgy kétpontnyira faragják ötpontos hátrányukat a Vasassal szemben. A csapatok egyébként hét olyan játékossal álltak fel, akik az utóbbi héten pályára léptek a nemzeti tizenegy Andorra vagy Svédország elleni találkozóján (a Vasasban hárman, a vendégek soraiban négyen kaptak lehetőséget kezdőként – a szerk.).

Vasas-FTC 2-2 (0-1)
Az állás: 1. Vasas 31 pont, 2. Videoton 27, 3. FTC 26, 4. Honvéd 25, 5. Mezőkövesd 23, 6. Haladás 22 (19-20), 7. Újpest 22 (26-24), 8. DVSC 20, 9. MTK 18, 10. Paks 17, 11. Diósgyőr 15, 12. Gyirmót 13.

Az éllovas öröméhez persze a Videoton mezőkövesdi vereségén túl arra is szükség volt, hogy megismételje az FTC augusztusi, 2-1-es legyőzését. A piros-kékek reményeit egy csapásra szertefoszlatta Marco Djuricin, ugyanis a 9. percben a dél-koreai légiós, Ryu egy villámgyorsan elvégzett szabadrúgás után a félpályától passzolt a támadónak, aki miután átvette a labdát, 12 méterről elhelyezte azt Nagy Gergely mellett (0-1). Hamarosan egyenlíthetett volna a pályaválasztó, a sérülést követően éppen a bajnokcsapat ellen visszatérő Ádám Martinnak azonban a Remili buktatásáért a 15. percben megítélt büntetőjét Dibusz-kapus kiütötte.

A folytatásban némileg visszaesett az iram. Gera a 28. percben növelhette volna az FTC-előnyt, próbálkozását viszont védte Nagy, valamint a túloldalon Dibusz és Ádám Martin „párbaját” ismét a kapus nyerte. Az első játékrész krónikájához tartozik még Remili alig a kapu fölé csavart szabadrúgása a tizenhatos sarkáról, illetve egy kapu előtti kavarodás utáni Korcsmár-lövés, melyet a gólvonalon álló Leandro vágott ki a mezőnybe.

A térfélcserét követően elszabadultak az indulatok. Előbb Ramírezt parancsolta azonnali piros lappal az öltözőbe Kassai Viktor játékvezető a 49., majd percekkel később a csereként pályára lépő Nalepát (még a becserélése előtt) „jutalmazta” sárga lappal Kassai. Az ecuadori hátvéd Vaskóval akadt össze, s miután mindketten a földre kerültek, Ramírez sportszerűtlenül hátba rúgta magyar játékostársát, Nalepa pedig engedély nélkül kísérelt meg pályára lépni. A harmadik idényét Magyarországon töltő Ramírez NB I-es pályafutásának második piros lapja volt ez, a védő legutóbb áprilisban, a DVSC otthonában jutott a kiállítás sorsára.

Az emberhátrányban futballozó vendégcsapat labdatartásra törekedve próbálta óvni gólelőnyét, komoly veszélyt jelentő lehetőség egyik kapu előtt sem alakult ki. Nem úgy a 71. percben, amikor ismét Lovrencsics és Remili „találkozása” után újabb tizenegyeshez jutott a Vasas – ezt az elsőt elhibázó Ádám Martin távollétében Saglik végezte el, gólt szerezni viszont neki sem sikerült.

Az egyenlítés érdekében a Vasas korelnökét, Ferenczi Istvánt is pályára küldte Oenning a 79. percben, a rutinos játékos becserélése pedig a 88. percben kifizetődött: a 39 esztendős – korábban a Fradit is erősítő – sportember ugyanis nem hibázott, gólt szerzett a Vasas harmadik tizenegyeséből (1-1). A büntetőt követő szituációban Saglik és Cukic összeszólalkozásából az előbbi futballista húzta a rövidebbet, Kassai őt is az öltözőbe parancsolta.

A fentiek ismeretében nem túlzás, flúgos futam volt az első és a harmadik helyezett csatája, ami azonban 1-1-nél még nem ért véget: a találkozó negyedik büntetőjét a zöldeket újra előnyhöz juttató Gera Zoltán értékesítette (1-2) a hosszabbítás első percében.

Ezzel azonban még mindig nem volt vége: a párharc utolsó támadását Remili indította el, aki Risztevszki beadását követően – a többi Vasas-játékoshoz és szurkolóhoz hasonlóan – Ferenczit éltethette, hiszen a rutinos labdarúgó fejest követően szerzett gólja (2-2) jelentette a mérkőzés slusszpoénját. A nem mindennapi 90 perc után a Vasas négy ponttal előzi meg a táblázat élén a Videotont, az FTC hátránya továbbra is öt pont.

Jegyzőkönyv
Bozsik-stadion. Játékvezető: Kassai Viktor
Vasas: Nagy – Burmeister, Korcsmár, Risztevszki, Vaskó – Vida, Berecz, Hangya – Remili, Saglik, Ádám. Vezetőedző: Michael Oenning. Cserék: Ádám Martin helyett Pavlov (félidőben), Burmeister helyett Murka Benedek (56.), Vida Máté helyett Ferenczi István (79.).
FTC: Dibusz – Ramírez, Leandro, Pintér, Dilaver – Hajnal, Gera, Nagy Dominik, Ryu, Lovrencsics – Djuricin. Vezetőedző: Thomas Doll. Cserék: Hajnal helyett Nalepa (57.), Ryu helyett Cukic (56.), Djuricin helyett Böde (82.).
Gólszerző: Ferenczi (88., büntetőből, 91.), illetve Dilaver (9.) és Gera (91. - büntetőből)
Sárga lap: Vaskó (26.), illetve Nagy Dominik (11.), Djuricin (24.), Nalepa (57.), Dilaver (68.), Lovrencsics (72.),
Kiállíltva: Ramírez (49.) Saglik (86.)