Őrült meccsen a korelnök mentette meg a Vasast

2016.11.19. 21:11
Ferenczi Istvánt ünneplik csapattársai, aki két gólt lőtt. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd
Négy tizenegyest, ugyanennyi gólt és két kiállítást hozott a Vasas és a Ferencváros Bozsik-stadionban lejátszott, 2-2-re végződő rangadója a labdarúgó NB I 16. fordulójában szombaton. A vendég zöldek kétszer is vezettek a párharc során a két büntetőt elhibázó Vasassal szemben, a csereként beálló, 39 éves Ferenczi István azonban pontot mentett az angyalföldieknek.

Ki nyer ma? – tehették fel a kérdést az alkalmi helyszínre, a Vasast érintő stadionépítési munkálatok miatt ezúttal a kispesti Bozsik-stadionba igyekvő drukkerek, a válasz azonban egyértelmű volt: amennyiben a listavezető Vasas, úgy a forduló délután lejátszott mérkőzései alapján a játéknap nyertese is az üldözőit leszakító angyalföldi egylet lehet, míg a Ferencváros sikere esetén a zöldek örülhetnek, hiszen úgy kétpontnyira faragják ötpontos hátrányukat a Vasassal szemben. A csapatok egyébként hét olyan játékossal álltak fel, akik az utóbbi héten pályára léptek a nemzeti tizenegy Andorra vagy Svédország elleni találkozóján (a Vasasban hárman, a vendégek soraiban négyen kaptak lehetőséget kezdőként – a szerk.).

Vasas-FTC 2-2 (0-1)
Az állás: 1. Vasas 31 pont, 2. Videoton 27, 3. FTC 26, 4. Honvéd 25, 5. Mezőkövesd 23, 6. Haladás 22 (19-20), 7. Újpest 22 (26-24), 8. DVSC 20, 9. MTK 18, 10. Paks 17, 11. Diósgyőr 15, 12. Gyirmót 13.

Az éllovas öröméhez persze a Videoton mezőkövesdi vereségén túl arra is szükség volt, hogy megismételje az FTC augusztusi, 2-1-es legyőzését. A piros-kékek reményeit egy csapásra szertefoszlatta Marco Djuricin, ugyanis a 9. percben a dél-koreai légiós, Ryu egy villámgyorsan elvégzett szabadrúgás után a félpályától passzolt a támadónak, aki miután átvette a labdát, 12 méterről elhelyezte azt Nagy Gergely mellett (0-1). Hamarosan egyenlíthetett volna a pályaválasztó, a sérülést követően éppen a bajnokcsapat ellen visszatérő Ádám Martinnak azonban a Remili buktatásáért a 15. percben megítélt büntetőjét Dibusz-kapus kiütötte.

A folytatásban némileg visszaesett az iram. Gera a 28. percben növelhette volna az FTC-előnyt, próbálkozását viszont védte Nagy, valamint a túloldalon Dibusz és Ádám Martin „párbaját” ismét a kapus nyerte. Az első játékrész krónikájához tartozik még Remili alig a kapu fölé csavart szabadrúgása a tizenhatos sarkáról, illetve egy kapu előtti kavarodás utáni Korcsmár-lövés, melyet a gólvonalon álló Leandro vágott ki a mezőnybe.

A térfélcserét követően elszabadultak az indulatok. Előbb Ramírezt parancsolta azonnali piros lappal az öltözőbe Kassai Viktor játékvezető a 49., majd percekkel később a csereként pályára lépő Nalepát (még a becserélése előtt) „jutalmazta” sárga lappal Kassai. Az ecuadori hátvéd Vaskóval akadt össze, s miután mindketten a földre kerültek, Ramírez sportszerűtlenül hátba rúgta magyar játékostársát, Nalepa pedig engedély nélkül kísérelt meg pályára lépni. A harmadik idényét Magyarországon töltő Ramírez NB I-es pályafutásának második piros lapja volt ez, a védő legutóbb áprilisban, a DVSC otthonában jutott a kiállítás sorsára.

Az emberhátrányban futballozó vendégcsapat labdatartásra törekedve próbálta óvni gólelőnyét, komoly veszélyt jelentő lehetőség egyik kapu előtt sem alakult ki. Nem úgy a 71. percben, amikor ismét Lovrencsics és Remili „találkozása” után újabb tizenegyeshez jutott a Vasas – ezt az elsőt elhibázó Ádám Martin távollétében Saglik végezte el, gólt szerezni viszont neki sem sikerült.

Az egyenlítés érdekében a Vasas korelnökét, Ferenczi Istvánt is pályára küldte Oenning a 79. percben, a rutinos játékos becserélése pedig a 88. percben kifizetődött: a 39 esztendős – korábban a Fradit is erősítő – sportember ugyanis nem hibázott, gólt szerzett a Vasas harmadik tizenegyeséből (1-1). A büntetőt követő szituációban Saglik és Cukic összeszólalkozásából az előbbi futballista húzta a rövidebbet, Kassai őt is az öltözőbe parancsolta.

A fentiek ismeretében nem túlzás, flúgos futam volt az első és a harmadik helyezett csatája, ami azonban 1-1-nél még nem ért véget: a találkozó negyedik büntetőjét a zöldeket újra előnyhöz juttató Gera Zoltán értékesítette (1-2) a hosszabbítás első percében.

Ezzel azonban még mindig nem volt vége: a párharc utolsó támadását Remili indította el, aki Risztevszki beadását követően – a többi Vasas-játékoshoz és szurkolóhoz hasonlóan – Ferenczit éltethette, hiszen a rutinos labdarúgó fejest követően szerzett gólja (2-2) jelentette a mérkőzés slusszpoénját. A nem mindennapi 90 perc után a Vasas négy ponttal előzi meg a táblázat élén a Videotont, az FTC hátránya továbbra is öt pont.

Jegyzőkönyv
Bozsik-stadion. Játékvezető: Kassai Viktor
Vasas: Nagy – Burmeister, Korcsmár, Risztevszki, Vaskó – Vida, Berecz, Hangya – Remili, Saglik, Ádám. Vezetőedző: Michael Oenning. Cserék: Ádám Martin helyett Pavlov (félidőben), Burmeister helyett Murka Benedek (56.), Vida Máté helyett Ferenczi István (79.).
FTC: Dibusz – Ramírez, Leandro, Pintér, Dilaver – Hajnal, Gera, Nagy Dominik, Ryu, Lovrencsics – Djuricin. Vezetőedző: Thomas Doll. Cserék: Hajnal helyett Nalepa (57.), Ryu helyett Cukic (56.), Djuricin helyett Böde (82.).
Gólszerző: Ferenczi (88., büntetőből, 91.), illetve Dilaver (9.) és Gera (91. - büntetőből)
Sárga lap: Vaskó (26.), illetve Nagy Dominik (11.), Djuricin (24.), Nalepa (57.), Dilaver (68.), Lovrencsics (72.),
Kiállíltva: Ramírez (49.) Saglik (86.)

Kapás Boglárka gyulladt foggal is úszott az ob-n

2016.11.19. 19:48
FOTÓ: Jean Catuffe/Getty Images
A szokásoknak megfelelően válogatottak sora, köztük olimpiai érmesek, így Cseh László és Kapás Boglárka is indult az egyetemisták és főiskolások országos úszóbajnokságon, a Tüskeuszodában.

Tizenhat felsőoktatási intézmény csaknem 200 hallgatója vett részt a szombati eseményen, jóval többen, mint az elmúlt esztendőkben bármikor - írta beszámolójában a sportági szövetség. Az ob-n, amelyet Kiss Ádám professzor, a Magyar Egyetemi és Főiskolai Sportszövetség elnöke nyitott meg, Kapás Boglárka a viadal miatt péntekre átrakott kemény edzés után, begyulladt bölcsességfoggal is vállalta a szereplést.

"Ezután megyek a fogamat megnézetni, remélem, találunk valami megoldást, mert nem szeretném, ha a decemberi rövidpályás világbajnokság idején jutnánk el oda, hogy ki kelljen húzatni" - mondta az ELTE pszichológia szakos hallgatója, aki így is simán nyert 400 méter gyorson, és még a számára kissé idegen számokban is kifejezetten jól teljesített, mivel győzött 100 méter pillangón is, míg 100 méter gyorson dobogón végzett.

Cseh László az első "őszi" győzelmét ünnepelhette, hiszen azok után, hogy a rövidpályás országos bajnokságon kétszer is milliméterekkel maradt le a pillangószámokban, most a sprintszámokban is akadt nála jobb - 50 méter gyorson a győri specialista Takács Krisztián, 100 méter gyorson és 100 méter háton a kőbányás, most a Károli színeiben induló Telegdy Ádám, míg 100 méter pillangón a TF-es Pulai Bence. Ugyanakkor 200 méter vegyesen a BME-t képviselő Cseh lett a legjobb.

"Egyre jobban esnek az edzések, múlt héten még nehezen csináltam végig egy-egy napot, ezen a héten már nem volt gond, az egyetemi bajnokság pedig felér egy edzéssel, hiszen majdnem az összes számban indulok - mondta a riói olimpiai ezüstérmes. - Őszintén szólva, nem hiányzik most a rövidpályás vébé, túl rövid idő maradt a felkészülésre, olyan eredmények miatt pedig nem akartam kiutazni, amelyek nem méltóak hozzám."

A Testnevelési Egyetem erős csapattal érkezett, többek között Verrasztó Evelyn, Joó Sára, Sztankovics Anna, Galamb Szimonetta, valamint az egyébként már edzősködő Kutasi Gergely is ott volt a rajtköveken, majd később rendre a dobogón is.  A debreceniek csapatát erősítő, a riói olimpián 10 kilométeren induló Papp Márk 400 méter gyorson nyert, amellett részt vett az eseményt záró váltókban is: először 4x100 méter vegyesen, majd az egyetemi bajnokságokat megkoronázó "intézményi" 10x50 méteres gyorsváltóban. Ez utóbbit a TF nyerte minimális, 3 tizedmásodperces különbséggel a BME előtt.

Kikapott a Videoton

A házigazda Mezőkövesd 2-1-re legyőzte a Videotont a labdarúgó OTP Bank Liga szombati, 16. fordulójában.

Az újonc csapat öt meccs óta veretlen, s ezeken a találkozókon összesen 13 pontot gyűjtött.

OTP Bank Liga, 16. forduló:
Mezőkövesd Zsóry FC-Videoton FC 2-1 (1-1)

Mezőkövesd, 2005 néző, v.: Vad II
gólszerzők: Kink (9.), Strestík (87.), illetve Scepovic (27.)
sárga lap: Szeles (18.), illetve Lazovic (17.), Pátkai (33.), Hadzic (42.), Nego (56.)

Mezőkövesd Zsóry FC:

Tujvel - Vági, Szeles, Hudák, Gohér - Tóth B. (Bacelic-Grgic, a szünetben), Molnár G. (Pauljevic, 58.), Mevongou, Kink (Vosahlik, 74.), Strestík - Diallo

Videoton:

Kovácsik - Nego, Fiola, Vinícius, Szolnoki - Pátkai (Géresi, 60.), Juhász R., Hadzic - Scepovic, Feczesin, Lazovic

Nagy Videoton-helyzetekkel indult a találkozó, az első percekben Tujvelnek háromszor is védenie kellett, a vendégfölény dacára azonban a hazaiak szerezték meg a vezetést egy kontra végén. A folytatásban is a székesfehérvári együttes irányított, s a félidő derekán egy szép támadást befejezve sikerült is egyenlítenie.

A szünet után több mezőkövesdi lehetőség kimaradt, a meccsnek ebben a szakaszában többet birtokolta a labdát a házigazda. Miközben durva belépők csúfították az amúgy jó iramú játékot, elérkezett a hajrá, amelyben a hazaiak egy gyorsan elvégzett szabadrúgást követően gólt szereztek, s ezzel eldöntötték a mérkőzést.