Bundesliga;11. forduló;

2016-11-21 06:56:00

Gulácsiék az élen

Az újonc RB Leipzig vezeti a tabellát a német labdarúgó-bajnokság 11. fordulója után. A lipcsei csapat Gulácsi Péterrel a kapuban kétszer is hátrányba került a Bayer Leverkusen otthonában, a végén azonban 3-2-re nyert, és továbbra is veretlen.

Az RB Leipzig annak köszönheti első helyét, hogy az eddigi listavezető Bayern München 1- 0-ra elveszítette a „Klasszikus”-nak nevezett rangadót a Borussia Dortmund otthonában. A Hoffenheim a Hamburg ellen játszott otthon 2-2-es döntetlent, Szalai Ádám nem lépett pályára a vendéglátóknál.

Gól nélkül végződött a Dárdai Pál edzette Hertha BSC augsburgi fellépése, a Darmstadt az egy félidőt játszó Kleinheisler Lászlóval a soraiban hazai pályán 1-0-ra kikapott az Ingolstadttól. Az Eintracht Frankfurt a 90. percben lőtt góllal nyert 2-1-re a Werder Bremen vendégeként, Huszti Szabolcs az első félidőben kapott lehetőséget.

Bundesliga, 11. forduló: Leverkusen–Leipzig 2-3, Mönchengladbach–Köln 1-2, Mainz–Freiburg 4-2, Wolfsburg– Schalke 0-1, Augsburg–Hertha BSC 0-0, Darmstadt–Ingolstadt 0-1, Dortmund–Bayern München 1-0, Hoffenheim–Hamburg 2-2, Bremen Frankfurt 1-2.

Az élcsoport: 1. RB Leipzig 27 pont, 2. Bayern München 24, 3. Dortmund 21.