A szaúdi vállalkozóval kapcsolatban ugyanis Coleen Bell azt mondta a múlt héten: "nincs semmilyen titkosszolgálati játszma, az Egyesült Államok nem trükközik, Pharaon bűnöző, akit le kellene tartóztatni. Gyanúsítják terrorpártolással, pénzmosással, korrupciós bűncselekményekkel, nukleáris eszközök tiltott kereskedelmével is, a mai napig körözi az FBI és az Interpol". A nagykövet hozzátette, folyamatosan kapcsolatban van a budapesti nagykövetség rendvédelmi képviselőivel, ők pedig a magyar szerveken keresztül folyamatosan kapcsolatban vannak a magyar kormánnyal ebben az ügyben.
A Ghaith Pharaon személye körüli ellentmondások és megkérdőjelezhető magyarországi kapcsolatai hónapok óta foglalkoztatják a hazai közvéleményt. Az arab befektetőről tudható, hogy 1991 óta folyamatosan érvényes nemzetközi elfogatóparancs van érvényben ellene, mégis tartózkodási engedélyt kaphatott Magyarországon és közvetett módon ingatlanokat vásárolhatott.
A szaúdi vállalkozó, Orbán Viktor szomszédja, vejének tárgyalópartnere, vélhetően Mészáros Lőrinc felcsúti polgármester vitorlázópartnere jelenleg nem léphet be Magyarország területére. Tartózkodási engedélye ugyanis novemberben lejárt, de azt korábban Zaid Naffa jordániai tiszteletbeli konzul igényelte neki Bejrútban. A parlamentben is számos alkalommal téma volt a terrorizmus finanszírozásával kapcsolatba hozott szaúdi üzletember és a kormány, azon belül is a kormányfő kapcsolata. Harangozó Tamás, szocialista politikus kérdésére, október végén Orbán beismerte a parlament plenáris ülésén, hogy már találkozott a "professzorral", és szerinte ez az ügy nem más, mint "egy amerikai titkosszolgálati játszma". Pharaonról egyébként aktája is van a Belügyminisztériumnak, amely többek között az ujjlenyomatait is tartalmazza. Ezt Szaúd-Arábiának is elküldték.