Levelezés;Bundesliga;12. forduló;

2016-11-28 06:53:00

Huszti: gól és gólpassz a Dortmund ellen

Megszakítás nélkül hetedik mérkőzését is megnyerte az RB Leipzig a német labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában és továbbra is veretlenül áll a tabella élén. Az együttes Gulácsi Péterrel a kapuban ezúttal a másik feljutó csapat, az SC Freiburg otthonában tartott futballbemutatót, és nyert magabiztosan 4-1-re.

A mezőny másik veretlen gárdája, a Hoffenheim a Borussia Mönchengladbach vendégeként ért el 1-1-es döntetlent. Szalai Ádám a kezdő tizenegyben lépett pályára a hoffenheimieknél, ám a szünetben lecserélték.

A játéknap szenzációját az Eintracht Frankfurt szolgáltatta Huszti Szabolcs főszereplésével, Niko Kovac csapata 2-1-re győzte le a Borussia Dortmundot. A magyar futballista a második félidő elején szinte a középkezdés után azonnal 14 méterről szerzett nagyon szép gólt, ezzel vezetett 1-0-ra az Eintracht. Huszti tizedszer játszott a Borussia ellen, és ötödik alkalommal talált a kapuba. A győztes találat a 79. percben született, Haris Seferovic kényszerítőzött Husztival, a svájci válogatott játékos a visszakapott labdát 16 méterről lőtte a hálóba.

„Nagyon büszke vagyok a csapatomra, a Borussia Dortmund minden tekintetben előttünk jár, játékosaim fantasztikusan küzdöttek, megdolgoztak a győzelemért – mondta Niko Kovac a frankfurtiak vezetőedzője a mérkőzés után. – Az előző szezonban osztályozón maradtunk bent, most jobban állunk, de nem szállhatunk el magunktól, mindenkinek tisztában kell lennie azzal, hol van a helyünk a mezőnyben.”

A Kleinheisler László nélkül felálló Darmstadt a Schalke 04 vendége volt, s 3-1-es vereséget szenvedett. A játéknap utolsó mérkőzésén a Hertha BSC Dárdai Pál vezetőedzővel a kispadon 2-1-et játszott hazai pályán a Mainz ellen.

Bundesliga, 12. forduló: Freiburg-Leipzig 1-4, Mönchengladbach-Hoffenheim 1-1, Frankfurt-Dortmund 2-1, Köln-Augsburg 0-0, Bayern München-Leverkusen 2-1, Hamburg-Bremen 2-2, Ingolstadt-Wolfsburg 1-1, Schalke 04-Darmstad 3-1, Hertha BSC-Mainz 2-1.

Az élcsoport: 1. RB Leipzig 30 pont, 2. Bayern München 27, 3. Hertha BSC 24.