csoportkör;férfi kézilabda Bajnokok Ligája;Mol-Pick Szeged;Telekom-Veszprém;8. forduló;

2016-11-28 06:52:00

Kkikapott a Veszprém, győzött a Szeged

Négygólos vereséget szenvedett a Telekom Veszprém csapata idegenben a PSG ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 8. fordulójában. Xavi Sabaté csapata egy héttel korábban a Veszprém Arénában az utolsó másodpercekben kapott góllal szenvedett 29-28-as vereséget.

Ezúttal az első játékrészben 10-8-ra még a magyar csapat, ám a franciák már kétgólos előnnyel vonulhattak harminc perc elteltével az öltözőbe. A Veszprém gyorsan egalizált, ám 15-15 után zsinórban ötször talált be, innen pedig már nem tudott felállni a bakonyi együttes.

Továbbjutott: Anaitasuna 53-51-es összesítéssel

A másik magyar BL-résztvevő, a MOL-Pick Szeged viszont hozta a papírformát a svéd Kristianstad ellen. Az idegenbeli 29-21-es siker után nem volt kérdéses, hogy Carlos Pastor együttese a szegedi találkozó toronymagas esélyese, annak ellenére is, hogy egyik legjobb játékosa, Jonas Källman sérülés miatt nem lépett pályára.

Az eleje szoros volt, még 3-2-re vezettek is a vendégek, de utána végig a hazaiaknál volt az előny. Az első játékrészben szinte minden lövésből gól született, a 20-17-es eredmény máskor végeredmény szokott lenni. A második felvonásban jobban védekeztek a csapatok, a 47. percben egy gólra felzárkóztak a skandinávok (26-25), de a hajrában a jobb erőkből álló Szeged felőrölte a rivális ellenállását és 33-28-ra nyert.

"Nagyon nehéz ugyanaz a csapat ellen egy héten belül kétszer is nyerni. Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez, de nem úgy védekeztünk, ahogy szoktunk. Jól kézilabdáztak a svédek és kihasználták a hibáinkat. Vissza tudtak jönni a meccsbe, de nem idegeskedtünk, így az utolsó tíz percben megnyertük a mérkőzést. A célunk, hogy minél előbb felgyógyuljon mindenki, mert nem tudunk teljes létszámban jól edzeni. Gratulálok a Kristianstadnak, fair play-t mutattak mindkét találkozón" - olvasható a szegediek honlapján Pastor értékelése.

Döntős a női válogatott
Bejutott a kolozsvári felkészülési torna döntőjébe a magyar női kézilabda-válogatott. Kim Rasmussen szövetségi kapitány együttese a Kárpát Kupa elődöntőjében 30-26-ra nyert Hollandia B csapata ellen. A döntőben a magyarok a házigazda románokkal találkoztak. A magyar együttes a jövő vasárnap kezdődő svédországi Európa-bajnokságra készül.