Real Madrid;Primera Division;13. forduló;

2016-11-28 06:54:00

Újabb Real-diadal

A szép játék alighanem csak másodlagos volt a Real Madrid számára a spanyol labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában, hazai pályán, a Sporting Gijón ellen. A cél a három pont megszerzése volt, amellyel mindenképpen maradna a négypontos különbség az FC Barcelonával szemben, s az együttes kiterjesztené 31 találkozóra veretlenségi sorozatát.

A Bajnokok Ligája-címvédő Real hétközben a lisszaboni Sporting otthonában biztosította továbbjutását a BL legjobb 16 csapata közé, ám rossz hír volt az együttes számára Gareth Bale sérülése, aki hétvégi közlések szerint nem is három, hanem négy hónapig nem állhat Zinédine Zidane rendelkezésére. Kiesése újabb, immár sokadik esély James Rodríguez számára, hogy megmutassa: nem véletlenül tagja a Real keretének.

A kiesés ellen küzdő gijóniak általában gyengén muzsikálnak a Santiago Bernabeuban, igaz, 2011-ben 1-0-ra nyerni tudtak Madridban. Bár a 3. percben majdnem megszerezték a vezetést a spanyol fővárosban, az 5. percben Cristiano Ronaldo a Realt juttatta előnyhöz, miután buta szabálytalanságot követtek el Lucas Vázquez ellen. A 18. percben ismét Ronaldo volt eredményes, ezúttal közelről fejelt a kapuba: Nacho remek beadását értékesítette. A 35 percben Carmona szépített egy gyönyörű lövéssel.

Mindenki azt várta, hogy a második félidőben is folytatódik a gólgyártás, de nem így történt, maradt a 2-1, a Real szerencséjére: a 77. perben a vendégek büntetőt hibáztak. Zidane a meccs után Cristiano Ronaldót méltatta. Mint mondta, a portugál bármely pillanatban képes betalálni. „Ha nem szerez gólt, mindenki azt mondja, ám, rosszul játszott. Ma két gólt szerzett, keményen dolgozott, visszanyerte régi formáját” – mondta. Ronaldo nyolc gólt szerzett utolsó négy meccsén. Jó előjelek a hétvégi várva várt El Clásico előtt.

Primera División, 13. forduló. Eibar-Betis 3-1, Málaga-Deportivo La Coruna 4-3, Real Madrid-Sporting Gijón 2-1, Espanyol-Leganes 3-0, Sevilla-Valencia 2-1, Villarreal-Alaves 0-2, Osasuna-Atlético Madrid 0-3.

Az élcsoport. 1. Real Madrid 33, 2. Sevilla 27, 3. Barcelona 26.