Labdarúgó Magyar Kupa;8. forduló;

2016-12-01 06:50:00

Élvonalbeli csapatok kudarcai

Élvonalbeli csapatok véreztek el a labdarúgó Magyar Kupában, a nyolcaddöntőbe jutásért vívott találkozókon tegnap. A forduló legnagyobb meglepetését a Budafok szolgáltatta, amely az NB I második helyén álló Videotont búcsúztatta. A címvédő Ferencváros Felcsúton túlórázott.

Hogy a Videoton FC labdarúgócsapata százból 99-szer legyőzné-e a nála összehasonlíthatatlanul gyengébb anyagi helyzetben lévő, harmadosztályú Budafoki MTE-t, nos, erre a jelen magyar viszonyok közepette azért nem mernénk mérget venni. Mindenesetre az már szerda óta bizonyos: a budafokiak eddig 100 százalékosak a székesfehérváriak ellen, mert eddigi első, és mindez idáig egyetlen összecsapásokon, a Magyar Kupában, a legjobb 32 között óriási meglepetésre 2-1-re legyőzték Henning Berg csapatát.

Régi ismerős, Grúz Tamás szerezte meg a vezetést a hazaiaknak. A középhátvéd egykor, 2011-2012 között a Ferencváros játékosa volt, később Szolnokra, majd a Vasashoz került. Nyár óta dolgozhat újra együtt régi mesterével, Prukner Lászlóval, aki egy éve irányítja a XXII. kerületiek szakmai munkáját.

Szó sem volt arról, hogy a fehérváriak ezután kapujukhoz szögezték volna ellenfelüket. Mintha úgy mentek volna ki a pályára, hogy nekik aztán mindegy, továbbjutnak-e vagy sem. A vendégek norvég trénere is látta a közelgő bajt, ezért a szünetben hármas cserét hajtott végre. Úgy látszott, megtör a jég, a 66 percben ugyanis egyenlített a Videoton: Bódi talált a hálóba. Sima ügy, a magyar bajnokság második helyén álló együttes behúzza a meccset – gondolhattuk, ám nem így történt. A 85. percben a hazaiaktól Kovács megszerezte a Budafok második gólját (2-1). Ugyan nem volt nagy tömeg a lelátón, mégis azt mondhatjuk: a házigazda ezután a közönségnek is játszott, egyik játékosuk például a 90. perc táján sarokkal vette át a labdát, s Neymart meghazudtoló technikával csapta be az ellenfelet. Ezzel a MK 2015-ös finalistája búcsúzott a sorozattól. A Videoton játékosai pedig nemcsak az eredmény, hanem a mutatott játék miatt is szégyenkezhetnek.

A szintén élvonalbeli búcsúzó, az MTK szempontjából egyetlen pozitívuma van a Dorog elleni vendégjátéknak. Az NB I 10. helyén szerénykedő Hungária körútiak már csak a bajnokságra, így a bennmaradásért vívott küzdelemre koncentrálhatnak, miután 1-0-ra kaptak ki idegenben. A Buzánszky Jenő Stadionban lejátszott mérkőzés egyetlen gólját Bor Dávid érte el a 75. percben. Az MTK-t az sem mentette meg a kieséstől, hogy a második félidőben már Torghelle Sándor is beállt. Érdekesség, hogy az előző szezonban a harmadosztályban a Dorog mindkétszer 1-0-ra verte az MTK második csapatát (a dorogiak nyáron kerültek fel az NB II-be.) Búcsúzott a szombathelyi Haladás is. A rendes játékidő 2-2-vel, a hosszabbítás pedig 3-3-mal végződött, a büntetőrúgásnál a hazaiak céloztak pontosabban.

Az élvonal listavezetője, a Vasas még kedden, a Mezőkövesd társaságában biztosította helyét a legjobb 16 között, szerdán hozzájuk csatlakozott a Honvéd, amely a szerb Vasiljevic mesterhármasával 5-0-ra verte a Ménfőcsanakot. Szintén simán nyert a Diósgyőr, 4-1-re, a Putnok pályáján.

A címvédő Ferencváros Felcsúton a Puskás Akadémia ellen zárta a kört. A zöld-fehérek Gerával és Lovrencsiccsel rohamoztak s szereztek vezetést Djuricin révén a 28. percben. A házigazda részéről a második játékrészben Tischler egalizált, s mivel újabb találat nem esett, túlórára kényszerült a bajnok és kupagyőztes fővárosi egylet. A ráadás első felvonásában Gera értékesített egy büntetőt, amellyel nyert az FTC.