A program fő célkitűzése a fiatalok korai iskolaelhagyásának csökkentése és a mai fiatalok (a jövő generáció) munkaerő-piaci lehetőségeinek növelése, ezáltal a fiatalok társadalmi beilleszkedésének és jólétének elősegítése.
Ennek érdekében az OTP Fáy András Alapítvány az ún. OK módszertanon alapuló Karrier Program kidolgozását és gyakorlatba való átültetését, illetve – a megfelelő adaptációt követően – Romániában való fokozatos bevezetését helyezte a projekt középpontjába.
A projekt első időszakában az OTP Fáy András Alapítvány és az Oktatáshoz való Jog Alapítvány párhuzamosan dolgozott két külön szellemi termék létrehozásán, melynek eredményeként megszületett a magyarországi fiatalok pályaorientációját és karriertervezését segítő ún. OK Karrier Program.
A kidolgozott program két részből áll, egyik része, az ún. KarrierSuli (CareerSchool) a 13-15 éves, másik része, az úgynevezett KarrierIskola (CareerCoach) pedig a 17-19 éves korosztálynak szól.
A szakmai fejlesztő munkával egyidejűleg a romániai partner a későbbi karrier tréningadaptációt segítő vizsgálatot végzett a romániai fiatalok jövőhöz, karrierhez való viszonyulásáról és attitűdjéről a magyar partner szakmai irányításával, támogatásával.
A kutatás során megállapításra került, hogy léteznek olyan különbségek, amelyek az adaptációs folyamatot befolyásolják, pontosabban a romániai tréningmodulok tartalmi változtatását igénylik. Az adaptációs munka végére, 2016 nyarára megszületett a Karrier Program teljes anyagának román adaptált változata román illetve magyar nyelven is.
A projekt keretein belül fejlesztett és gyakorlatba átültetett Karrier Program a projekt lezárulása után is mindkét partnerszervezet tréningkínálatának állandó részét fogja képezni. A projektben részt vevő intézmények ugyanakkor a jövőben is folyamatosan bővíteni, optimalizálni fogják az oktatási anyagot, hogy magas színvonalú, a diákok profiljához illeszkedő, illetve a legújabb trendekhez és igényekhez is igazodó tréningeket biztosítson a részt vevő fiataloknak mindenkor.
A projektidőszak első felében két multiplikációs (a projekt hatását nagy mértékben növelő) rendezvény valósult meg, melyeken bemutatásra kerültek a nyilvánosság számára a projekt keretében létrehozott szellemi termékek, a projekt során (időarányosan) elért eredmények.
A harmadik sajtónyilvános rendezvény éppen a mai napon, december 8-án zajlik, melyen bemutatásra kerülnek a projekt keretében eddig megvalósult képzések eredményei. Megosztják a résztvevőkkel a tréningek tapasztalatait mindkét alapítvány szakemberei, és megismerhetik a jelenlévők a tréningeken részt vevő magyarországi és romániai diákok véleményét és beszámolóját is.