Dubóczky matematikusból lett karmester és a zeneakadémiai hangverseny is bizonyította, hogy nem döntött rosszul. Meggyőzően, friss lendülettel, de kellő alázattal állt a dirigensi pódiumon. Szólistaként pedig a zenekar hegedűsének Kádár Istvánnak a játékát élvezhette a közönség. Hindemith egyáltalán nem könnyű Hegedűversenyét játszotta bravúrosan. A zenekar műsorán most szerepelt először a mű. Aztán a népzenei ráadás pedig kifejezetten fergetegesre sikeredett.
Fotó:Stiller Ákos
Következett egy adománygyűjtő koncert a Dohány utcai Zsinagógában. A Budapesti Fesztiválzenekar két évvel ezelőtt határozta el, hogy ellátogat elárvult vidéki zsinagógákba. Ahogy Fischer Iván zeneigazgató fogalmazott, ahol nem élnek már zsidók, de áll még a zsinagóga. A Dohány utcában most nem akárki csatlakozott ehhez a nemes kezdeményezéshez támogatóként, illetve fellépőként, hiszen a világhírű zongoraművész Daniel Barenboim jött el és Beethoven 3. zongoraversenyét játszotta el egészen egyedülállóan. A ráadásban pedig Chopin: g-moll balladáját szólaltatta meg csodálatosan.
És még nincs vége, hiszen Fischer Iván dirigálásával egy újabb zeneakadémiai sorozat következett Schubert és Bartók művekkel és egy újabb világnagysággal, a világszerte kivételes hegedűművésznek tartott Leonidas Kavakossal. A koncert megható része volt, amikor az együttes Fischer Iván vezényletével a nemrég elhunyt Kocsis Zoltánra emlékezett. Mint ismert, Kocsis az egyik alapítója volt a Budapesti Fesztiválzenekarnak. Kocsis Bartók 3. zongoraversenyének második, lassú tételét játszotta felvételről, a zenekar pedig élőben kísérte. A színpadon és a nézőtéren is sok volt a könnyekkel teli arc. Szép és méltó megoldása volt, egy nagy zenész közös elsiratásának.