középdöntő;Románia;vereség;női kézilabda-válogatott;kézilabda Európa-bajnokság;

2016-12-12 06:54:00

Vereség Romániától

Montenegró pénteki legyőzését követően tegnap már a Svédországban zajló kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének II. csoportjában lépett pályára Románia ellen a magyar női válogatott, amely 29-21 arányú vereséget szenvedett.

A kontinenstorna második fázisába pont nélkül érkező Magyarország Klivinyi Kinga gólja révén vezetett a románok ellen, 15 perc után viszont már négygólos hátrányban voltak Klivinyiék. A magyarok dán szövetségi kapitánya, Kim Rasmussen ugyan időt kért, ez sem segített: félidőben a magyar együttes hátránya már hatgólosra duzzadt, főként Cristina Neagu ellenállhatatlan játékának köszönhetően.

A térfélcserét követően Buceschi, Udristiou és Geiger góljaival tovább növelte előnyét Románia, amely csapatot november végén a felkészülés jegyében, a Kolozsvárott lebonyolított Kárpát-kupa döntőjében legyőzött a Rasmussen-csapat. A magasabb szinten kézilabdázó román lányok a folytatásban mindvégig fenntartották a 7-8 gólos differenciát, Magyarország különösen védekezésben maradt el a riválistól.

A II. csoport állása: 1. Románia 4 pont (72-61), 2. Dánia 4 pont (56-48), 3. Norvégia 4 (46-42), 4. Csehország 2 (80-81), 5. Oroszország 2 (64-69), 6. Magyarország 0.

A középdöntőből a két csoport első két helyezettje az elődöntőkben, a harmadikok az 5. helyért folytathatják szereplésüket.