Vereség Romániától

Montenegró pénteki legyőzését követően tegnap már a Svédországban zajló kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének II. csoportjában lépett pályára Románia ellen a magyar női válogatott, amely 29-21 arányú vereséget szenvedett.

A kontinenstorna második fázisába pont nélkül érkező Magyarország Klivinyi Kinga gólja révén vezetett a románok ellen, 15 perc után viszont már négygólos hátrányban voltak Klivinyiék. A magyarok dán szövetségi kapitánya, Kim Rasmussen ugyan időt kért, ez sem segített: félidőben a magyar együttes hátránya már hatgólosra duzzadt, főként Cristina Neagu ellenállhatatlan játékának köszönhetően.

A térfélcserét követően Buceschi, Udristiou és Geiger góljaival tovább növelte előnyét Románia, amely csapatot november végén a felkészülés jegyében, a Kolozsvárott lebonyolított Kárpát-kupa döntőjében legyőzött a Rasmussen-csapat. A magasabb szinten kézilabdázó román lányok a folytatásban mindvégig fenntartották a 7-8 gólos differenciát, Magyarország különösen védekezésben maradt el a riválistól.

A II. csoport állása: 1. Románia 4 pont (72-61), 2. Dánia 4 pont (56-48), 3. Norvégia 4 (46-42), 4. Csehország 2 (80-81), 5. Oroszország 2 (64-69), 6. Magyarország 0.

A középdöntőből a két csoport első két helyezettje az elődöntőkben, a harmadikok az 5. helyért folytathatják szereplésüket.

Magyar légiósok győztes góljai

2016.12.12. 06:53
FOTÓ: HAJDUK.HR
A horvát labdarúgó-bajnokságban szereplő Hajduk Split és a szlovák élvonalban érdekelt dunaszerdahelyi FK DAC 1904 is magyar idegenlégiósának köszönhetően gyűjtött három pontot az adott pontvadászat hétvégi fordulójában.

Horvátországban a tízcsapatos élvonal utolsó helyezettje, a Cibalia a rendes játékidő végén még 1-0-ra vezetett, ám a kezdőjátékosként lehetőséget kapó háromszoros magyar válogatott Futács Márkó a 91., majd a 93. percben is betalált, így megnyerte a Hajduk számára a bajnokit.

A hatodik és hetedik bajnoki találatát szerző 26 éves csatár a korábbi sérülése után stabil csapattagnak számít a 19 forduló után a Rijeka és a Dinamo Zágráb mögé a harmadik helyre felkapaszkodó Hajduk Splitben, amely együttesnek immáron NB I-es múlttal rendelkező trénere van: a Cibalia ellen ugyanis először dirigálta a splitieket az a Joan Carrillo, aki 2015-ben bajnoki címet nyert Magyarországon a székesfehérvári Videotonnal.

A szlovák élvonalban játszó Vida Kristopher találata szintén három pontot ért dunaszerdahelyi csapatának. A klub honlapjának beszámolója szerint a 21 éves támadó kezdő volt, a 25. percben lőtte a meccs egyetlen gólját, majd a 79. percben lecserélte őt a korábban a magyar NB I-ben a Ferencváros és az MTK Budapest szakmai munkájáért is felelős László Csaba vezetőedző. Ez volt Vida harmadik találata a mostani bajnoki évadban, ahol a Fortuna Liga 12 csapata közül a DAC a nyolcadik helyen áll 19 kört követően.

Zidane: klubrekord

Új klubrekordot állított fel a Real Madrid szombaton. A királyi gárda sorban 35. mérkőzésén nem talált legyőzőre, ezzel megdöntötte a Leo Beenhakker által 1988-1989-ben irányított csapat 34-es szériáját.

A sorozat még idén áprilisban kezdődött egy az Eibarral szembeni hazai győzelemmel. Három nappal korábban az együttes súlyos, 3-0-s vereséget szenvedett a Bajnokok Ligájában a Wolfsburgtól. A 35 meccs során a madridiak 26 mérkőzést nyertek meg, s kilencszer játszottak döntetlent. A legtöbb találatot ez idő alatt Cristiano Ronaldo érte el 21 góllal. A portugál nem a pályán ünnepelhette az új klubrekordot, de nemcsak ő, hanem Benzema, Modric és a hónapokra kiesett Bale is hiányzott a kezdőből.

A tartalékos Real nagyon megszenvedett a győzelemért a kiesés ellen harcoló ellenfelével szemben. Morata ugyan az 50. percben a hazaiakat juttatta előnyhöz, ám Joselu két perc alatt kétszer volt eredményes, ezzel megfordította az állást, majd a kezdőben eddig csak percekre helyet kapó Mariano Diaz egyenlített. A meccs hőse, csakúgy, mint az egy héttel korábbi El Clásicón, ismét Sergio Ramos lett, aki a 92. percben szerezte meg a győztes találatot. Zinédine Zidane elsősorban azt a hitet méltatta, ami csapatát az utolsó percig jellemezte. „Nagy dolgokat vagyunk képesek együtt megtenni” – mondta a tréner, s külön kiemelte Sergio Ramost, „a csapat lelkét”.

A madridiaknál könnyebben hozta a kötelezőt az utolsó helyezett Osasuna otthonában az FC Barcelona Messi két és Surez egy góljával, ezzel a Real és a Barca között maradt a hat pontos különbség.

Primera División, 15. forduló. Málaga-Granada 1-1, Osasuna-Barcelona 0-3, Real Sociedad-Valencia 3-2, Las Palmas-Leganés 1-1, Real Madrid-Deportivo La Coruna 3-2, Eibar-Alavés 0-0, Celta Vigo-Sevilla 0-3.

Az élcsoport: 1. Real Madrid 37, 2. Barcelona 31, 3. Sevilla 30.