A világszervezet emberi jogi illetékeseinek bizonyítékai vannak arra, hogy legalább 82 embert öltek meg a város négy térségében. Rupert Colville, az ügynökség szóvivője közölte, hogy a 82 áldozat között 11 nő és 13 gyermek volt. A szóvivő beszámolója szerint az utcákon temetetlen holttestek hevernek. Az erős bombázás miatt a civilek nem merészkednek az utcára. Az UNICEF értesülései szerint célkeresztbe került egy épület, amelyben legalább száz magára maradt gyermeket helyeztek el.
Szíria második legnagyobb városának egy részét négy éve tartották ellenőrzésük alatt a lázadók, Aleppó eleste hét eleje óta küszöbön állt.
Nagy-Britannia tegnap lemondásra szólította fel Bassár al-Aszad szíriai elnököt, Theresa May kormányfő szóvivője közölte: „a saját népe iránt barbár kegyetlenséget mutató rezsim aligha tud biztos és virágzó jövőt biztosítani Szíriának. London vélekedése szerint, tette világossá a szóvivő, a szíriai politikai átmenetet Aszad nélkül kellene megvalósítani. A brit miniszterelnök szóvivője az ENSZ emberi jogi ügynökségének értesüléseit rendkívül aggasztónak nevezte, s hangsúlyozta, abszolút prioritást kell biztosítani az életek védelmének és a humanitárius segély bejuttatásának az ostromlott városba. Brit részről azt szeretnék, ha a csütörtökön kezdődő EU-csúcson a tagállamok egyértelmű állásfoglalást fogadnának el Szíriáról.
New Yorkban tegnap összehívták az ENSZ Biztonsági Tanácsát az aleppói helyzet áttekintésére.
A Pentagon tegnap bejelentette, egy szíriai légicsapásban megölték az Iszlám Állam terrorszervezet két tagját, akik szerepet játszottak a 2015 novemberi párizsi terrortámadásokban. Egy harmadik IS-tag is életét veszítette, ő a meghiúsított belgiumi terrortámadás szervezői között volt. Mindhárman a Bubaker al-Hakim vezette hálózathoz tartoztak, tette közzé Peter Cook, az amerikai védelmi minisztérium szóvivője.