Spanyolország;edzőtábor;Gyutai Adrián;motorversenyző;

2016-12-16 06:52:00

Gyutai spanyol tréning után

A spanyolországi Almeirában tíz napig edzőtáborozó magyar motorversenyző, Gyutai Adrián hasznos tapasztalatokkal gazdagodva érkezett haza a spanyolországi tréningről. A 2017-ben a német nyílt nemzetközi bajnokságban, az IDM-ben versenyző 26 éves motoros a teszt során élesben kipróbálhatta a jövő évi Yamaha R6-os versenygépét.

A korábbi viszontagságok után mára biztossá vált, hogy Gyutai folytatja a versenyzői karrierjét, mégpedig egy hároméves terv első ütemében jövőre a német nyílt nemzetközi bajnokság 600-as kategóriájában. A motorversenyző ennek megfelelően már a felkészülését is megkezdte az új szezonra, és a 220 Volt H-Moto Team segítségének köszönhetően tíz napon keresztül spanyol pályákon, a lehető legideálisabb körülmények között motorozhatott.

„Fantasztikus élményekkel gazdagodtam, nagyon hasznos volt ez az edzőtábor – közölte Gyutai. Pályafutásom során először sikerült ilyen korán elkezdenem a versenypályás felkészülést. A kispályás edzések alkalmával nagyon sok test-test elleni csatát is vívhattam, ami a szezonban igencsak hasznos lehet az ilyen helyzetekben. A nagypályás edzések három napja arra tökéletes volt, hogy megismerhettem az új Yamahámat, és javítani tudtam a stílusomon. Egy biztos, már most meg van a jó összhang az R6-ossal, és jól érzem magam rajta. A motorom a január végi tesztig megkapja az új blokkot, majd utána az új futóművet, és a két spanyol edzőtábornak köszönhetően februárban már jól fogunk állni.”