A kinevezésről szóló miniszteri utasítás szerint ugyan havonta kell jelentést tennie a tárca vezetőjének, a közvélemény azonban három és fél éve semmilyen hírt nem kapott arról, sikerült-e előre lépni ezekben a bűnügyekben. Ehhez persze hozzátartozik az is, hogy az olajügyek feltárására alakult országgyűlési vizsgálóbizottság 2000-ben elkészült jelentését sem fogadták el soha. Mostanában a közvélemény akkor találkozhatott ismét ezekkel a húszéves ügyekkel, amikor Portik Tamás bírósági tárgyalásairól számolt be a sajtó, ám érdemi fejleményről nem tudni. A HVG korábban azt írta, a miniszteri biztos rendőrségi karrierje éppen ezek miatt az ügyek miatt ért véget, majd Pintér Sándor biztonsági vállalkozásában dolgozott, később saját céget alapított, de az első Orbán kormány idején már a tárcavezető tanácsadójaként szerepelt a minisztériumi listán. Most jövő nyárig újabb fél évre biztos a helye.
Eközben az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) három miniszteri biztos kinevezését is meghosszabbítja. Cserháti Péter 2017. június 5-ig koordinálja az Egészséges Budapest Projektet, amely nemcsak az új fővárosi szuperkórházzal kapcsolatos döntéseket készíti elő, hanem megpróbálja összehangolni a fővárosi szakellátás valamennyi szereplőjének tevékenységét. A kormány a fejlesztések koncepcióját és a megvalósítás előkészítését 2017. március 31-ig várja. Cserháti ez előtt a megbízása előtt is miniszteri biztos volt, akkor a rehabilitációs szakellátás fejlesztését készítette elő. A külügyi tárcánál Suha György marad a kapcsolattartó a Magyarország területére kijelölt tiszteletbeli konzulokkal. Horn Gyula egykori sajtótitkára már jó ideje az Orbán-kormánynak dolgozik, 2014-ben az Országgyűlés Hivatalának külügyi főtanácsadója volt, 2015-ben ment át a külügybe. A mostani újabb kinevezéssel jövő május végéig továbbviheti a Záhony-Kisvárda térség és Fényeslitke Ipari Park fejlesztéseinek összehangolását Bogáti János is, aki Seszták Miklós fejlesztési miniszter körzetének felvirágzását koordinálja. A legkevésbé érthető Solti Péter miniszteri biztosi munkája, az ő feladata ugyanis az intézményirányítási és finanszírozási rendszer kialakítása a felsőoktatásban és a közoktatásban. Az ő munkájáról sem hallhatott sokat a választópolgár, az egyetemi átszervezések, összevonások kérdésében szólalt meg párszor, többnyire a vidéki sajtóban, de a közoktatási átszervezésekben is szerepet játszik, a Klebelsberg Intézményfenntartó és a tankerületi központok közötti munka megszervezésében ad tanácsokat jövő májusig. Ahogyan május végéig hosszabbították meg Szekeres Pál miniszteri biztosi kinevezését is, hogy a szociális államtitkárság mellett a fogyatékos emberek társadalmi integrációját koordinálja.
Összesen 63 miniszteri biztos dolgozik a tárcáknál, változó, esetenként államtitkári szintű fizetésekért. Közülük legutóbb november közepén hosszabbították meg 23 kinevezését.