Primera Division;16. forduló;

2016-12-19 06:54:00

Nyertek az esélyesek

Nem születtek meglepetések a spanyol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának eddig lejátszott mérkőzésein. A klubvilágbajnokságot tegnap megnyerő Real Madrid bajnokiját a Valencia ellen elhalasztották.

A többi sztáregyüttes közül a Sevilla az első félidőben már 4-0-ra vezetett a Malaga ellen, a vége 4-1 lett, a győztes házigazdák a 61. perctől a francia Adil Rami kiállítása miatt tíz emberrel játszottak. Bár a háromgólos győzelem egyoldalú mérkőzést sejtet, a valóság más: a labdabirtoklás százalékos megoszlása például csak 51-49 volt a Sevilla javára, kapura lövéssel pedig sokkal többször próbálkoztak a malagaiak, mint a házigazdák (11-5-re „nyerték” ezt az összevetést a látogatók).

Az Atlético Madrid annyit adott ki magából a Las Palmas ellen, amennyi a három pont megszerzéséhez kellett. A találkozó egyetlen gólját a 22 éves baloldali középpályás, spanyol Saúl szerezte az 59. percben.

Primera División, 16. forduló: Alavés-Betis 1-0, Gijón-Villarreal 1-3, Atlético Madrid-Las Palmas 1-0, Granada-Real Sociedad 0-2, Sevilla-Malaga 4-1, Leganés-Eibar 1-1. Az Athletic Bilbao-Celta Vigo találkozót ma játsszák.

Az élcsoport: 1. Real Madrid 37 pont/15 mérkőzés, 2. Sevilla 33., 3. Barcelona 31/15.