Premier League;17. forduló;

2016-12-19 06:56:00

Egy fejes döntött, a Chelsea verhetetlen

Folytatódott a Chelsea fantasztikus sorozata, a listavezető zsinórban tizenegyedik győzelmét aratta az angol labdarúgó-bajnokság hétvégi, 17. fordulójában. Az észak-londoni együttes a Crystal Palace otthonában is 1-0-ra nyert, csakúgy mint legutóbbi két összecsapásán.

A sikerre némileg árnyat vet, hogy Antonio Conte, a csapat vezetőedzője a következő fordulóban nem számíthat majd gólvágójára, Diego Costára, aki ezúttal fejjel talált az ellenfél hálójába, illetve a középpálya motorjára, N'Golo Kantéra sem, ugyanis a Palace ellen mindketten begyűjtötték idénybeli ötödik sárga lapos figyelmeztetésüket, így automatikusan egymeccses eltiltást kaptak.

A bajnoki címvédő Leicester City soros bajnoki mérkőzése bővelkedett izgalmakban, s fordulatokban is. A Stoke elleni párharc 29. percben a vendégektől az előző idény sikeréből oroszlánrészt vállaló Jamie Vardyt kiállította a játékvezető, miután a játékos estében, páros lábbal csúszott rá az ellenfél futballistájára. Ezt követően a Stoke két gólt is berámolt (egyet közvetlenül az első játékrész lefújása előtt - a szerk.), ám a második félidő hajrájában a tíz emberrel futballozó rókák előbb szépítettek, majd kiegyenlítettek.

A José Mourinho által felkészített Manchester United egy hét leforgása alatt mindhárom bajnokiját megnyerte, s megkezdte a felzárkózást a riválisokhoz. A West Bromwich pályáján ezúttal Zlatan Ibrahimovic két találata ért három pontot a „vörös ördögök" számára.

A játéknap vasárnapi rangadóján a Manchester City és az Arsenal mérte össze erejét. Theo Walcott révén félidőben még a vendégcsapat birtokolta az előnyt, a térfélcserét követően azonban fordítani tudott a City, amely csapat így előlépett a tabella második helyére.

Premier League, a 17. forduló eredményei: Crystal Palace-Chelsea 0-1, Middlesbrough-Swansea 3-0, Stoke-Leicester City, Sunderland-Watford 1-0, West Ham-Hull City 1-0, West Brom-Manchester United 0-2, Bournemouth-Southampton 1-3, Manchester City-Arsenal 2-1 Tottenham-Burnley 2-1. Az Everton-Liverpool mérkőzést ma este játsszák.

Az élmezőny. 1. Chelsea 43 pont, 2. Manchester City 36, 3. Liverpool 34.