Tragikus hírrel kezdődött az év, január 5-én életének 94. évében elhunyt Vándor Kálmán aranytollas sportújságíró, aki több mint 70 éves pályafutásának legnagyobb részét – négy évtizednél is többet – a Népszavánál töltötte. Több száz labdarúgó-mérkőzésről tudósított a helyszínről, sokoldalúságára jellemző, hogy dalszövegek fordításával is komoly hírnévre tett szert, kétszáznál is több olasz nyelvű slágert fordított magyarra.
Szerzőként, társszerzőként több könyv elkészítésében – Labdarúgó-világbajnokságok (1978), Gól volt, gól nem volt (1986), Futballvilágbajnokok A-tól Z-ig (1986), Üllői úti kapufák (1988), Futball-lexikon (1990) – vett részt. A munkásságát 2002-ben Aranytollal, 2003-ban eMeRTon-életműdíjjal, 2005-ben sportújságírói életműdíjjal, 2008-ban a Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszttel ismerték el.
Három nappal később bejelentette lemondását Kiss László, a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya. A szakember azt követően döntött így, hogy Hosszú Katinka sajtótájékoztatóján – ahol a világklasszis sportoló széttépte a szövetségtől kapott tizenkét millió forintos szerződését - sem tudott beszélni a sportolónővel (aki nem állt szóba vele), miután előtte napokig nem érte el telefonon. Gyárfás Tamás, a szövetség elnöke és több edző azonnal bejelentette, megpróbálják rávenni Kisst döntése megváltoztatására.
Ugyanezen a napon nevezték ki Zinedine Zidane-t a Real Madrid labdarúgócsapatának vezetőedzőjévé. A korábbi klasszis játékos – aki 1998-ban világbajnoki címig vezette a francia válogatottat – Rafa Benitezt váltotta a kispadon.
Január 11-én Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke is megszólalt Hosszú Katinka és Gyárfás Tamás közötti vitában. A sportvezető azt a célt tűzte ki maga elé, hogy egy asztalhoz ülteti a szembenállókat. A MOB egy közleményt is kiadott, amely szerint a háttérben mindkét féllel zajlanak az egyeztetések.
A következő napon hirdették ki Zürichben a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) színpompás gáláján, hogy ki volt 2015-ben a világ legjobb játékosa. Az Aranylabdát immár ötödik alkalommal az argentin szupersztár, a Barcelona játékosa, Lionel Messi kapta meg. A gálán történt egy kellemetlen közjáték: az év legjobb csapatának kihirdetésénél Cristiano Ronaldo nem fogott kezet Dani Alvesszel. A Real Madrid portugál kiválósága megsértődött azon, hogy a Barcelona brazil futballistája korábban egy interjúban egoistának nevezte őt.
Folytatódott a Hosszú Katinka kontra úszószövetség történet: a sportoló úgy utazott el az Egyesült Államokba, Austinba egy versenyre, hogy erre nem kért engedélyt a szövetségtől, ezért nem is lehetett benevezni. Gyárfás Tamás elnök úgy döntött, a MÚSZ saját szabályzatát felrúgva kiadja a sportolónak a versenyengedélyt, így kívánt gesztust gyakorolni Hosszú felé.
A Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) bejelentette, hogy a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) is tudott az orosz atléták eltussolt doppingeseteiről. A WADA vizsgálata azt állapította meg, hogy az IAAF együttműködött Oroszországgal abban, hogy titokban maradjon az országban zajló szisztematikus, államilag támogatott doppingolás.
Úszók lettek 2015 legjobbjai a sportújságírók szavazatai alapján. Az Év Sportolója Gálán a nőknél Hosszú Katinka, a férfiaknál Cseh László végzett az első helyen. Az edzők és szövetségi kapitányok összevont kategóriájában Dárdai Pál lett az első, aki szövetségi kapitányként az Európa-bajnoki szereplés kapujáig vezette a magyar labdarúgó-válogatottat. A csapatok között az Eb-re 44 év után ismét eljutott futballisták végeztek, az év labdarúgója a nemzeti együttes kapusa, Király Gábor lett, a legszebb gólnak Priskin Tamás gólját választották, melyet a Norvégia elleni Eb-pótselejtező Üllői úti visszavágóján lőtt. A fogyatékos sportolók között Gelencsér Róbert atléta, a nőknél Gyurkó Alexandra úszó nyert, az edzők kategóriájában Galambos Zsolt kosártréner, a csapatoknál a férfi speciális olimpiai kosárlabda-válogatott szerezte meg az első helyet. A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) életműdíját a legendás rádióriporter, Szepesi György kapta meg, a másik életműdíjat az Egyesült Államokban dolgozó Károlyi Béla vehette át, akinek tanítványai kilenc olimpiai aranyérmet nyertek tornában.
Január 23-án Stark Mártont nevezte ki a Magyar Sí Szövetség az alpesi szakág szövetségi kapitányának. A szakember évekig dolgozott együtt Miklós Edittel, a legjobb magyar alpesi síelővel. Előtte Kovács Barnabás felelt az északi és az alpesi szakágért is. A megnövekedett feladatok miatt azonban a folytatásban Kovácshoz már csak az északi szakág tartozik.
Aranyérmes lett a magyar női vízilabda-válogatott a belgrádi Európa-bajnokságon, miután a döntőben 9-7-re legyőzte Hollandiát. Ezzel a sikerrel Bíró Attila szövetségi kapitány együttese megszerezte a riói olimpiai kvótát is. A férfi csapat a harmadik helyen végzett, a Benedek Tibor által irányított alakulat a bronzéremért 13-10-re bizonyult jobbnak Görögországnál.
Héder Barna lett az M4 Sport új sportigazgatója – jelentette be január 28-án a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA).
A közlemény szerint Héder a sportújságírás minden területén szerzett tapasztalatot, valamint menedzserként is több területen bizonyított már. Pályafutását a Magyar Televízióban kezdte, később a magyar nyelvű Eurosport alapítója, majd az RTL Klub sportfőszerkesztője volt.
„Nagy megtiszteltetésnek tartom, hogy húsz év után újra a közmédiában dolgozhatom, ráadásul egy ilyen különleges időszakban térhetek vissza. Az M4 Sport az indulása óta elért sikereivel bizonyította, hogy nagy igény van egy hazai közszolgálati sportcsatornára" - nyilatkozta az új sportigazgató.
Molnár Tamás háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázót beválasztották a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség (FINA) sportolói bizottságába. A korábbi kiváló center beválasztásában szerepet játszott, hogy 2014 novemberében részt vett a „Sportolók a FINA-sportágakról" elnevezésű katari tanácskozáson, s osztotta meg nézeteit a vizes sportágak, ezen belül a vízilabda jövőjéről. Ezen az eseményen hangsúlyozta, hogy a játék megreformálása már kevés, show-ra, látványosságra van szükség, ugyanis a sport már a szórakoztatóipar része. Hozzátette, a vízilabdának óriási segítséget nyújt a korábban lenézett női szakág, amelynek jelenlegi fejlődése sokkal látványosabb, ráadásul ellentétben az európaiak által uralt férfimezőnnyel, itt négy kontinensről kerülnek ki a világversenyek érmesei időről időre. Molnár Tamás szerint még jobban kell támogatni a női pólót, mert nagyon sokat lendíthet a vízilabdán, ha a női vízilabdának köszönhetően amerikai, kanadai, ausztrál és kínai cégek állnak a sportág mellé.