Premier League;19. forduló;

2017-01-02 06:52:00

Liverpooli siker

A Liverpool nyerte az angol labdarúgó-bajnokság 19. fordulójának rangadóját a Manchester City ellen. Jürgen Klopp együttese hazai pályán győzött 1-0-ra a Josep Guardiola edzette manchesteriek ellen.

A találkozó egyetlen találatát a holland Georginio Wijnaldum szerezte a nyolcadik percben Adam Lallana előkészítése nyomán.

A találkozó kiegyenlített és sportszerű párharcot hozott, kevés helyzettel, a vendégek összesen négyszer, a hazaiak háromszor jutottak el kapura lövésig. Craig Pawson játékvezető csupán háromszor mutatta fel a sárga lapot.

Győzelmével a Liverpool őrzi második helyét és négypontos előnyét a Tottenham és a Manchester City előtt. A listavezető Chelsea 4-2-re bizonyult jobbnak a remekül küzdő Stoke Citynél. A 64. percben Peter Crouch találatával 2-2-re alakította az eredményt a Stoke, egy perccel később azonban Willian harmadszor is vezetést szerzett a hazaiaknak, a végeredményt pedig Diego Costa állította be a 85. percben.

Premier League, 19. forduló: Burnley-Sunderland 4-1, Chelsea-Stoke 4-2, Leicester-West Ham 1-0, Manchester United-Middlesbrough 2-1, Southampton-West Bromwich 1-2, Swansea-Bournemouth 0-3, Liverpool-Manchester City 1-0, Watford-Tottenham 1-4.

Az élcsoport: 1. Chelsea 49 pont, 2. Liverpool 43, 3. Tottenham 39 (37-14), 4. Manchester City 39 (39-21).