3. forduló;FA Kupa;

2017-01-09 06:51:00

Manchesteri gála az angol FA-kupában

Az elsőosztályú klubok is csatlakoztak az angol FA-kupa küzdelmébe, s a legnagyobb esélyesek állva is maradtak. A küzdelmet a Manchester City nyitotta még pénteken, s elsöprő, 5-0-s győzelmet aratott a West Ham vendégeként.

Megirigyelhette a városi rivális sikerét az United, José Mourinho pedig noha legnagyobb sztárjait pihentette, így is kifejezetten erős kezdőt küldött a pályára a másodosztályú Reading ellen. A vörös ördögök az első negyedóra végéhez érve már 2-0-ra vezettek, végül pedig négy találatig jutottak, Rooney és Martial egy-egy, míg a fiatal Rashford két gólt szerzett.

Az Arsenal korántsem ilyen könnyedén lépett tovább, hiszen a jóval szerényebb képességű Preston félidőben még vezetett. Arsene Wenger leteremtette játékosait, akik a szünet után egyből egyenlítettek, végül pedig Olivier Giroud a 89. percben lőtt győztes találatot, így az ágyúsok elkerülték, hogy újra kelljen játszani az összecsapást. A legkiegyenlítettebb párharcnak az Everton és a bajnoki címvédő Leicester City ütközete ígérkezett, a rókák pedig az Arsenalhoz hasonlóan hátrányból fordítottak Musa duplájának köszönhetően.

A Liverpool szurkolói joggal lehetnek csalódottak, hiszen kedvenceik nem tudtak gólt lőni a negyedosztályú Plymouth együttesének. A csapat menedzsere, Jürgen Klopp ugyanis kísérletező kedvében volt, a klub történetének legfiatalabb kezdőcsapatát küldte pályára: az átlagéletkor mindössze 21 év és 296 nap volt, ezzel megdőlt az 1965-ös, Wolverhampton ellen 3-1-re megnyert meccs 22 éves és 303 napos rekordja. A teszt eredménye pedig az lett, hogy együttesének hamarosan a kis csapat otthonában, egy megismételt találkozón kell kivívnia a továbbjutást.

FA-kupa, 3. forduló, a Premier League-ben szereplő csapatok eredményei: Péntek. West Ham-Manchester City 0-5. Szombat. Manchester United-Reading (II.) 4-0, Preston (II.)-Arsenal 1-2, Hull-Swansea 2-0, Sunderland-Burnley 0-0, Millwall (III.)-Bournemouth 3-0, West Brom-Derby (II.) 1-2, Everton-Leicester 1-2, Watford-Burton 2-0, Stoke-Wolwerhampton (II.) 0-2, Bolton (III.)-Crystal Palace 0-0, Norwich (II.)-Southampton 2-2. Vasárnap. Liverpool-Plymouth (IV.) 0-0, Chelsea-Peterborough (III.) 4-1, Middlesbrough-Sheffield Wedneyday (II.) 3-0, Tottenham-Aston Villa (II.) 2-0.