Serie A;19. forduló;

2017-01-09 06:54:00

Nem hibáztak a Juventus üldözői

A rövid ünnepi pihenőt követően a 19. fordulóval folytatódott az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A). Az újév első olasz bajnoki mérkőzésén csupán a kispadon foglalt helyet Balogh Norbert és Sallai Roland, azaz magyarjai nélkül kezdett Empoliban a Palermo.

Az egyelő erők küzdelmét egy büntetőrúgás döntötte el: a mezrángatásért megítélt tizenegyest Massimo Maccarone váltotta gólra a 78. percben. Az utolsó percekre beálló Balogh a végjátékban egalizálhatott volna, középre helyezett lövése azonban nem jelentett gondot a hazaiak kapusának. A nyitónap esti összecsapását is egy szabálytalanság döntötte el: az Elseid Hysaj öngóljával félidőben még vesztésre álló Napoli azt követően fordított a Sampdoria ellen, hogy a vendégcsapatból a 61. percben kiállították Silvestre-t. A 2-1-es végeredményt kialakító győztes gólt Tonelli így is a hosszabbítás ötödik percében szerezte.

Vasárnap a Roma ugyancsak egy öngólnak köszönhetően győzedelmeskedett a Genoa vendégeként, így a fővárosiak hátránya a Nagy Ádámmal felálló Bolognát a forduló záró párharc alkalmával fogadó Juventus mögött csupán egy pont – igaz, a farkasok többször léptek pályára, mint a bajnokcsapat.

Serie A, 19. forduló. Szombat. Empoli-Palermo 1-0, Napoli-Sampdoria 2-1. Vasárnap. Udinese-Inter 1-2, Chievo-Atalanta 1-4, Genoa-Roma 0-1, Lazio-Crotone 1-0, Sassuolo-Torino 0-0. A vasárnapra kiírt Pescara-Fiorentina mérkőzés a helyszínt sújtó havazás miatt elmaradt.

Az élmezőny. 1. Juventus 42 pont (17 mérkőzés alapján), 2. Roma 41 (19), 3. Napoli 38 (19).