A hetilap azt vizsgálta, hogy hova jutott a rendszerváltás óta a vidéki sajtó - és mi történt vele azután, hogy nemrég egy Mészáros Lőrinchez köthető cég megvett 12 megyei napilapot. Volt olyan hely is, ahol egy fideszes országgyűlési képviselő „vívta ki” azt a jogát, hogy megjelenés előtt láthassa a róla készült cikket, és akár módosítson is rajta, ha nem tetszett neki az újságíró munkája.
„Ezzel a politikussal az is megtörtént, hogy ő küldött anyagot, amit az asszisztense írt, hogy átadott valahol egy zebrát, és ezt rendes cikként hoztuk le, csak nem írtuk alá. Erről a gazemberről soha nem írhattuk meg a mocskos ügyeit, mert a főszerkesztő, aki jóban volt vele, folyton blokkolta ezeket.”
Az ország másik pontján pedig egy vásárolt oldalra került olyan interjú, amelyet saját magával készített a fideszes képviselő, sőt még jegyzetet is írt hozzá. „Nem volt aláírva, de úgy kellett betördelnem, mintha egy rendes, újságíró által készített cikk lenne, ne látszódjon rajta, hogy PR-anyag. Ez olyan volt, mint egy gyomorvérzés” – mondta egy szerkesztő.
A politikai befolyás egyik mai mintapéldája az a Zsohár Melinda, aki egyrészt Mészáros Lőrinc sajtósa, másrészt a felcsúti polgármesterről ír a Fejér Megyei Hírlapba tudósítóként. Mészáros ezekben a cikkekben valamiért egészen jó színben tűnik fel.