A turizmussal kapcsolatos feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztosra úgy kellett szavazni, hogy a válaszadásra készített lapon csak az „igen” szerepelt egyetlen lehetőségként. Bár a levezető elnök felhívta a figyelmet, hogy aki nem ért egyet Bienerth személyével, az áthúzhatja a nevet, ez nem ugyanaz, mintha a „nem” is rákerült volna a lapra.
„Ezzel egyértelműen manipulálták a voksolás végeredményét, befolyásolták a küldötteket – mondta lapunknak Török Ferenc ügyvéd. – Ha valaki erre hivatkozva bíróságon megtámadja a választás eredményét, akkor meg is nyerné a pert.”
Török hozzátette: nem fordul bírósághoz, és nem csodálkozna azon, ha ezt más sem tenné meg.
„Egy ilyen eljárás másfél-két évig is elhúzódhat, míg végül megszületik a jogerős bírósági ítélet, addig pedig minden menne a maga útján, mintha minden a legnagyobb rendben lenne – emelte ki a jogi szakember. – Természetesen nagyon rossz az üzenetértéke annak, hogy így választottak elnököt az úszók, de ennek elsősorban elvi jelentősége van, a mindennapokra nincs hatása.”
A közgyűlés után harminc napon belül lehet bírósághoz fordulnia annak, aki úgy gondolja, meg akarja támadni az elnökválasztás eredményét.
Bienerth Gusztáv megválasztása után köszöntőjében azt mondta, demokratikus körülmények között kapott bizalmat.