A szervezők legfrissebb közlése alapján hat nap alatt közel 200 ezer néző látta a helyszínen a kézilabda-vb mérkőzéseit. A naptári év első nagy tornáján a rendezők szerint négy helyszínen – így Párizsban, Nantes-ban, Metzben és a magyar érdekeltségű C csoport találkozóinak otthont adó Rouenban - összesen tíz telt házas meccset rendeztek hétfő estig, azaz a csoportkör hatodik napjának végéig. Ezek között volt természetesen a házigazda bemutatkozása, a 15 600 néző előtt egy hete lejátszott Franciaország-Brazília nyitómérkőzés, de a szombat esti Magyarország-Horvátország találkozó is megtöltötte a csarnokot. A nézőszámok eddigi alakulásával kapcsolatosan elmondható, hogy igazolja a várakozásokat, a további sikerre pedig garancia, hogy a legtöbb jegyet elővételben a torna végjátékára – azaz az elődöntőkre és a döntőre – adták el.
Egyelőre a kézilabdapályán sem borult a papírforma. Az A jelű csoportban a hazai közönség előtt kézilabdázó franciák csoportgyőzelme nem forog veszélyben: a hazaiak két nagyarányú győzelem után vasárnap szoros csatában a jó erőkből álló Norvégiát is megverték. A brillírozó együttes húzóemberei jelenleg a szélen és átlövőként is bevethető Valentin Porte illetve a beállóként játszó Ludovic Fabregas – ők ketten a franciák leggólerősebb játékosai, hiszen az egyaránt tízgólos Porte 83-, Fabregas pedig 91 százalékban használta ki a helyzeteit.
A B csoportban három kör után Spanyolország és Szlovénia állt hat-hat ponttal, azóta azonban tegnap a szlovének az élre álltak, igaz, valószínűleg csak átmenetileg a Tunézia elleni váratlan döntetlennel. A szlovén nemzeti együttesben három olyan játékost is találunk, aki Magyarországon légióskodik: Blaz Blagotinsek és Gasper Marguc a bajnoki címvédő Telekom Veszprém, Matej Gaber pedig a Mol-Pick Szeged erőssége. A csoportból kiemelkedő hispánokkal egyelőre versenyben lévő szlovének egyik ásza a jobbszélsőként szereplő Marguc, aki eddig tizenháromszor köszönt be az ellenfeleknek. A neheze azonban még hátravan a közép-európaiaknak, hiszen különleges rangadónak ígérkezik a csütörtök esti Spanyolország-Szlovénia, amely várhatóan a csoportelsőség mellett arról is dönt, hogy ki kap (papíron könnyebb) ellenfelet a legjobb 16 között.
A magyar érdekeltségű csoportban a tűzijáték szintén eztán várható, a két gigász, Horvátország és Németország ugyanis csak pénteken csap össze. A Xavier Sabaté trenírozta magyar válogatott egyik nagycsapat legyőzésével sem tudott beleszólni ebbe a külön versenybe, noha Horvátország ellen az első játékrészben többgólos előnyt is kialakított. „Hiányérzetünk van, mert a horvátokat el tudtuk volna kapni, de volt egy-két rövidzárlatunk, amit az ellenfelünk kihasznált. Ezt a görcsösséget toltuk magunk előtt, ezért nem tudtuk megtörni a chileieket” - nyilatkozta kedden az MTI-nek a Szegedet erősítő Bodó Richárd, aki visszautalt a hétfő esti, Chile elleni sikerre is.
A magyar férfi kézilabda-válogatott ma Szaúd-Arábia ellen folytatja szereplését a világversenyen (14.00, Tv.: Sport1, 13.15). A vb-re szerencsés körülmények között, az Ázsia-bajnokság negyedik helyezettjeként (elvben csak az érmesek képviselhetnék a földrészt, ám mivel az előző vb francia-katari döntőjéből az európaiak a rendezők, az Ázsia-bajnok Katar a címvédő jogán indul) kvalifikáló nemzet csapatával szemben a helyi szövetség nyolcaddöntőt várt, ettől viszont jelenleg távol vannak a közel-keletiek. A horvát Nenad Kljaic által felkészített válogatott a papírforma szerint Fehéroroszország, Horvátország és a tegnapi Németországgal szembeni betli után szerdán a magyar kézilabdázókkal szemben is pont nélkül marad, a nullázást legfeljebb a csoportkört záró Chile-meccsen kerülheti el.
A D csoportra a magyarokért szorítóknak sem árt figyelni, Sabaté csapata ugyanis – amennyiben a várakozásoknak megfelelően a saját hatosában harmadikként zár – a D-ben másodikként végző együttessel vívhat az egyenes kieséses szakaszban. Ez a gárda a hétfő esti, Dánia-Svédország északi rangadó után jó eséllyel a svéd lehet. Az sem kizárható, hogy a végső győztes is innen kerül ki, merthogy az olimpiai bajnok Dánia egyelőre ellenállhatatlan: a kapuvédők az eddigiekben kiemelkedő hatékonysággal hárítják a lövéseket (hétfőn közel 50 százalékban tették), a 16 góljából nyolcat a svédek elleni rangadón szerző Mikkel Hansen pedig abszolút meghatározó játékosa nemcsak Dániának, de a férfi vb-nek is.