Bundesliga;Hertha BSC;

2017-01-28 06:55:00

Kedvenc stadionjában a Hertha BSC

Kedvenc ellenfeléhez látogat a Dárdai Pál edzette Hertha BSC a német labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában: a fővárosiak az újonc Freiburg vendégei lesznek. Az eddigi tíz freiburgi találkozón csak egyetlen alkalommal, 2001-ben tudtak nyerni a vendéglátók a Hertha BSC ellen 1-0-ra.

Ezen kívül háromszor lett döntetlen az eredmény, hatszor nyertek a berliniek. A magyar szakember is a freiburgiak ellen mutatkozott be az élvonalban, igaz erről a találkozóról nincsenek kellemes emlékei, ugyanis csapata 2-0-ás vereséget szenvedett a berlini Olimpiai Stadionban. Az idei évet mindkét együttes vereséggel kezdte, a Hertha a Leverkusentőől, a Freiburg a Bayern Münchentől kapott ki. Két bajnoki vereséggel a Freiburg 2010-ben, a Hertha 2015-ben kezdte legutóbb az évet.

Meglepetéscsapatok találkoznak egymással Lipcsében: az újoncként a Bundesliga történetének legjobb mérlegével büszkélkedő, a tabellán második RB Leipzig (Gulácsi Péterrel a kapuban) fogadja a mezőnyben egyedüliként veretlen, jelenleg harmadik (Szalai Ádámot is foglalkoztató) TSG Hoffenheimet. Többen kötődnek mindkét klubhoz: Ralf Rangnick, a lipcseiek sportigazgatója korábban vezetőedzőként a negyedik osztálytól az élvonalig hozta fel a hoffenheimieket. A Hoffenheim jelenlegi trénere, Julian Nagelsmann utánpótlásedzőként közvetlen beosztottja volt Rangnicknak. A lipcsei Marvin Compper öt évig volt a Hoffenheim futballistája, csapattársa, Dominik Kaiser 2009-2012 között szerepelt a TSG-ben.

A listavezető Bayern München a kiesés elől menekülő Werder Bremenhez látogat.

Bundesliga, 18. forduló: Wolfsburg-Augsburg, Ingolstadt-Hamburg, Bremen-Bayern München, Darmstadt-Köln, Leipzig-Hoffenheim (Tv: 15:30 Eurosport 2), Leverkusen-Mönchengladbach (Tv: 18:30 Eurosport 2). Vasárnap: Freiburg-Hertha BSC (Tv: 15:30 Eurosport 2), Mainz-Dortmund (Tv: 17:30 Eurosport 2). A Schalke 04-Frankfurt találkozó lapzártánk után fejeződött be. Az élcsoport: 1. Bayern München 42 pont, 2. Leipzig 39, 3. Hoffenheim 31.