Arsenal;FA Kupa;Liverpool;

2017-01-30 06:52:00

Kiesett a Liverpool, gálázott az Arsenal

Lejátszották az angol FA-kupa 4. fordulójának mérkőzéseit, s a legnagyobb meglepetést a Liverpool labdarúgócsapata okozta, ugyanis hazai környezetben, 2-1-es vereséget szenvedett a másodosztályban 18. helyezett Wolverhampton együttesétől.

Az angol bajnok Leicester City sem jutott tovább, ugyanis a szintén Championshipben szereplő Derby vendégeként játszott 2-2-t. Claudio Ranieri együttesére így egy megismételt mérkőzés vár, a rókák hazai környezetben dönthetnek majd a továbbjutásról. Közel állt a kieséshez a Tottenham gárdája is, a negyedosztályú Wycombe ugyanis félidőben még 2-0-ra vezetett. A hazaiak győztes találatát végül a dél-koreai Son szerezte a 97. percben. A listavezető Chelsea viszont könnyed négygólos sikert aratott, s a Manchester City sem adta sokkal alább, három találattal terhelte a Crystal Palace hálóját. A legerősebb párosításnak ígérkező Southampton-Arsenal összecsapás viszont a vártnál sokkal simább lett, a vendégek kiütéses, 5-0-s győzelemmel masíroztak a következő körbe.

FA-kupa, 4. forduló

Péntek: Derby-Leicester 2-2.

Szombat: Liverpool-Wolves 1-2, Blackburn-Blackpool 2-0, Burnley-Bristol 2-0, Chelsea-Brentford 4-0 , Crystal Palace-Manchester City 0-3, Lincoln-Brighton 3-1, Middlesbrough-Accrington 1-0, Oxford-Newcastle 3-0, Rochdale-Huddersfield 0-4, Tottenham-Wycombe 4-3, Southampton-Arsenal 0-5.

Vasárnap: Milwall-Watford 1-0, Fulham-Hull City 4-1, Sutton-Leeds 1-0, Manchester United-Wigan 4-0.