Fotó;Sajtófotó;Magyar Sajtófotó Pályázat;

2017-01-30 19:16:00

Díjazták a Népszava fotósait

Második díjat nyert sport kategóriában a Magyar Sajtófotó Pályázaton kollégánk, Molnár Ádám Útvesztő című képe. A fotón Valentino Rossi kilencszeres világbajnok motorversenyző köröz a 2016-os gyorsaságimotoros-világbajnokság Osztrák Nagydíján. A sport kategória első díját Szalmás Péter munkatársunknak ítélték oda Örömkönnyek című fotójáért. A képen Krajnyák Zsuzsanna paralimpikon sírva örült bronzérmének. A művészet kategóriát a Szabad Föld fotósa, Kállai Márton nyerte, Elefántfürdő című pályaművével. A hír- és eseményfotó, illetve a képriport sorozat kategória győztesei egyaránt a menekültválságról tudósítottak - a kategóriákban a közmédia munkatársa, Balogh Zoltán lett az első.

A 35. Magyar Sajtófotó Pályázatra 234 pályázótól 2284 pályázat érkezett. Az egyedi és a sorozat kategóriákba beérkezett képek száma összesen 6259 volt.