Serie A;Bologna;24. forduló;

2017-02-13 06:55:00

Nagy nélkül nem megy

Gólokban gazdag volt az olasz labdarúgó-bajnokság 24. fordulója, amelyben Nagy Ádám nem kapott játéklehetőséget. A Bologna együttese a Sampdoria otthonába látogatott, és 3-1-re kikapott. A legtöbb gólt hozó mérkőzésen a Torino hazai pályán győzte le 5-3-ra a Pescara együttesét, ezzel megtörve 5 meccses nyeretlenségi sorozatát. A vendégcsapat továbbra is a tabella utolsó helyét foglalja el.

Balogh Norbert és Sallai Roland együttese is pont nélkül maradt. A Palermo 3-1-re kapott ki hazai pályán az egyre jobb formában lévő Atalantától. Sallai bár meggyógyult sérüléséből, egyelőre még csak a kispadon foglalt helyet. Balogh a 84. percben csereként kapcsolódott be a mérkőzésbe, s sok idő nem jutott neki, a 93. percben rövid passzos játékot követően a kapufát találta el.

Eseménydúsra sikerült a Sassuolo-Chievo elleni párharc is. A negyedik percben kiállították a hazai csapat holland középpályását, Timo Letschert, majd tizenegyest ítélt a játékvezető. Bár Roberto Inglese kihagyta a büntetőt, később két góllal járult hozzá a Chievo 3-1-es győzelméhez.

Az AS Roma és az Inter is 2-0-ra győzött a hétvégén, papírforma szerint verték meg a kieső hely környéki csapatokat.

A forduló feltehetően legizgalmasabb mérkőzése a ma esti Lazio-AC Milan lesz, a két együttest mindössze három pont választja el egymástól. Esetleges győzelmével a Milan utolérhetné ellenfelét, és pontegyenlőséggel várhatná a következő bajnoki hétvégét.

Serie A, 24. forduló: Napoli-Genoa 2-0, Fiorentina-Udinese 3-0, Crotone-AS Roma 0-2, Torino-Pescara 5-3, Sassuolo-Chievo 1-3, Palermo-Atalanta 1-3, Inter-Empoli 2-0, Sampdoria-Bologna 0-1. Hétfő: Lazio-AC Milan.

Az élcsoport: 1. Juventus 57pont/23 mérkőzés, 2. AS Roma 53, 3. Napoli 51.