hulladék;kézilabda;Bajnokok Ligája;Győri Audi ETO;FTC-Rail Cargo;Telekom-Veszprém;

2017-02-13 06:50:00

Ferencvárosi fergeteg

Fantasztikus teljesítménnyel, kiütéses győzelmet aratott a Buducsnoszt Podgorica vendégeként az FTC-Rail Cargo női kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája középdöntőjében. A Győri Audi ETO izgalmas csatában döntetlenre végzett a Larvikkal, a Veszprém férfi csapata ezzel szemben hazai pályán kikapott a nagy rivális Barcelonától.

A veszprémiek 250. mérkőzésükön léptek pályára a BL-ben, ezt a jeles jubileumot igazán emlékezetessé tehette volna egy győzelem a katalán sztárcsapat, a Barcelona ellen. A kezdés annak ellenére biztatónak tűnt, hogy az első öt percben nem szerzett gólt a magyar bajnok, Mikler Roland azonban a kapuban három bravúros védést is bemutatott, így a játékrész derekán 4-2-re vezettek a veszprémiek. Az első félidő hajrájában a vendégek kettős emberhátrányból szerzett góllal jutottak vezetéshez (12-13), de a Veszprém két találattal fordított (14-13). A második felvonásban a Barcelona macedón kapusa, Borko Ristovski egymásután mutatta be a bravúros védéseket, a játékrész közepén ismét előnybe kerültek a látogatók (17-18), akik ettől kezdve végig vezettek, és végül 25-22-re nyertek.

„Gratulálok a Barcelonának, és sok sikert kívánok nekik a jövőben – mondta Javier Sabaté, a veszprémiek vezetőedzője a mérkőzés után a veszprémiek hivatalos honlapján. - Az első félidőben a védekezésünk jó volt, Mikler fantasztikusan védett és szép indítás gólokat tudtunk lőni. A másodikban nem tudtuk tartani a szintet. Kulcsjátékosaink sérültek régóta, mint Palmarsson és Sliskovic. Nehéz így tehermentesíteni Nagy Lacit és Momir Ilicet. Ez van, tovább kell dolgoznunk. Ristovski volt a kulcs a meccsen, beállt és tiszta ziccereket, valamint büntetőt is fogott. Ez sok egy ilyen jó csapat ellen, mint a Barcelona.”

Forró hangulatú, nagy csatát ígértek az előjelek a két magyar női BL-résztvevő számára. A ferencvárosiak átrobogtak a Buducsnoszt Podgorica csapatán, az első percekben volt csak szoros a mérkőzés, végig a magyar együttes vezetett, az ötödik percben 5-2, a 14.-ben 10-4-gyel ment Elek Gábor csapata. Az első félidő végén 19-9-es magyar előny állt az eredményjelzőn, ami úgy volt lehetséges, hogy a magyar kapuban Bíró Blanka szenzációsan védett, és támadásait is remekül zárta a Ferencváros. A második harminc perc inkább hasonlított egy edzőmérkőzésre, a vendéglátók is beletörődtek a vereségbe. Mindkét szakvezető többet cserélt, különböző taktikai variációk kipróbálására használta a mérkőzést. A fanatizmusukról ismert hazai drukkerek csendben figyelték a találkozót, csak a vendégdrukkerek bíztatását lehetett hallani a podgoricai csarnokban. A vége fölényes és teljesen megérdemelt 33-25-ös magyar siker lett.

Sokkal nagyobb csatát láthattak a nézők Győrben, ahova a norvég Larvik látogatott. Tőle szokatlan módon rengeteg hibával kezdett a magyar bajnok, amely hat és fél percig gólt sem szerzett, a 14. percben pedig időt is kért Ambros Martín vezetőedző, amikor 5-2-re vezettek a vendégek. Úgy tűnt, sikerült rendezni a sorokat, hiszen 6-6-ra felzárkózott a Győr, de utána újabb hullámvölgy következett, 11-7-re elhúztak a vendégek, a félidő végére kicsit sikerült csökkenteni a különbséget (9-11).

A 37. percben vezetett először a Győr (13-12) – erre nem volt még példa ebben a szezonban, hogy ennyi ideig ne legyen a magyar csapatnál előny egy tétmérkőzésen – tíz perccel később azonban megint a Larviknál volt az előny (20-21). Az 58. percben a norvég csapat 27-24-re vezetett, de a fantasztikusan hajrázó és rendkívül szerencsés magyar csapatnak Bódi Bernadett, Eduarda Amorim és Yvette Broch góljaival sikerült egyenlítenie, és a 27-27-es döntetlennel egy pontot megmenteni.

Bajnokok Ligája
Férfiak, csoportkör, 10. forduló:
A csoport:
Telekom Veszprém-Barcelona 22-25 (14-13)
Az állása: 1. Barcelona 18 pont/10 mérkőzés, 2. Paris Saint-Germain 14/9, 3. THW Kiel 11/10, 4. Telekom Veszprém 10/10, 5. Flensburg 9/8, 6. Wisla Plock 6/9, 7. Silkeborg 4/9, 8. Schaffhausen 2/9.
Nők:
Középdöntő:
3. forduló:
1. csoport:
Buducnost Podgorica (montenegrói) - FTC-Rail Cargo 25-33 (9-19)
Az állás: 1. Vardar Szkopje 13 pont, 2. FTC-Rail Cargo 11, 3. Buducsnoszt Podgorica 8, 4. Metz 6, 5. Thüringer HC 4, 6. Asztahanocska (orosz) 0
2. csoport:
Győri Audi ETO-Larvik 27-27 (9-11)
Az állás: 1. Győri Audi ETO 11 pont, 2. Midtjylland 8 (178-170), 3. Larvik 8, 4. CSM Bucuresti 7, 5. Ljubljana 6, 6. Esbjerg 2.