csoportkör;férfi kézilabda Bajnokok Ligája;Mol-Pick Szeged;Vardar Szkopje;11. forduló;

2017-02-20 06:51:00

Nagy harcban vereség

Hiába küzdött hősiesen hazai pályán a MOL-Pick Szeged a Vardar Szkopje ellen, a hajrát jobban bírták a vendégek, és 23-21-re nyertek a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. fordulójában.

Az utolsó jegyet is eladták Szegeden a csoportelsőség megszerzésére is esélyes macedón sztárcsapat elleni mérkőzésre. A két együttes szkopjei találkozója nagy csatát hozott, a Tisza-partiak a szezon egyik legjobb teljesítményét nyújtva a 40. percig vezettek is a rivális otthonában, a hajrát azonban nem bírták, és végül 30-27-es vereséget szenvedte.

Balogh Zsolt a magyar együttes válogatott jobbátlövője kilenc gólt szerzett a szkopjei összecsapáson, a mérkőzés előtt azt mondta a klub hivatalos honlapján, hogy egységes csapatjátékkal legyőzhető a Vardar.

A vendégek kezdték jobban a meccset, rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést, egy-két góllal vezettek, a 15. percben először volt három a különbség a csapatok között (6-9). Ekkor a szegediek elkapták a fonalat és négy perc alatt egyenlítettek (9-9), majd egy hosszú hullámvölgy következett, kilenc percig nem dobtak gólt, szerencsére a Vardar is csak hármat szerzett ebben az időszakban (28. perc: 9-12). A hajrá megint a magyaroké volt, akik a szünetre egy gólra csökkentették a különbséget. A 26. percben megsérült a szegediek horvát kapusa, Marin Sego, helyére a spanyol válogatott José Manuel Sierra állt be, és az első felvonás utolsó percein kívül a teljes második játékrészt is végig védte. (A találkozó után elvégzett MRI-vizsgálat során súlyos lábszársérülést állapítottak meg Segónál, aki hosszabb időre nem áll Juan Carlos Pastor vezetőedző rendelkezésére.)

A második félidőben agresszívebben kezdett a Szeged, elbizonytalanodott a Vardar. A magyar bajnoki ezüstérmes a 39. percben első alkalommal vezetett a mérkőzésen (15-14), szinte „felrobbant a csarnok”, olyan fantasztikus volt a hangulat, ami kicsit meg is fogta a vendégeket. Egy-két góllal vezettek a vendéglátók, de elhúzniuk nem sikerült, a macedónok folyamatosan „látótávolságon” belül maradtak. A 49. percben még két góllal vezettek a magyarok (19-17), két perccel később viszont már a vendégeknél volt az előny (19-20). Egyre fáradtabb lett a Szeged, a Vardar a hajrában is be tudott vetni friss embereket. A hősiesen küzdő szegediek az 55. percben még egyenlítettek (21-21), de több gólt már nem szereztek, a szkopjeiek viszont még kétszer betaláltak, és 23-21-re nyertek.

„Gratulálok a Vardarnak a győzelemhez, de többet érdemeltünk – mondta Juan Caros Pastor a mérkőzés után a szegediek hivatalos honlapján. - Dibirov két labdaszerzése és Sterbik védései eldöntötték a meccset. Az utolsó előtti támadásban csak a bírók nem látták, hogy mi történt. Szerintem két perc és hétméteres volt, ők továbbengedték. A Vardar ebből gyors gólt szerzett. Ezt nem tudjuk megváltoztatni, fel kell emelnünk a fejünket, mert nehéz így kikapni. Megnézzük a hibáinkat, és kijavítjuk azokat. Sokat javult a csapatunk a breszti találkozó óta. Nem most fejeződik be a Bajnokok Ligája. Fontos meccs volt a mai, mivel elsők lehettünk volna a tabellán, ha nyerünk. A mi utunk az, hogy dolgozzunk és javuljunk a következő mérkőzésekre. Minél jobb helyezést kell kiharcolnunk a tabellán.”

„Gratulálok a Szegednek, mert jól védekezett – emelte ki Raul Gonzalez, a Vardar trénere. - Az első félidő a miénk volt, a másodikban viszont sokkal jobban kézilabdázott a Szeged, folyamatosan variálta a védekezését, nehéz győzelmet arattunk.”

Bajnokok Ligája
B csoport 11. forduló:
MOL-Pick Szeged – Vardar Szkopje 21-23 (11-12)
A B csoport állása: 1. Vardar Szkopje 16 pont/11 mérkőzés, 2. Vive Tauron Kielce (lengyel) 14/10, 3. MOL-Pick Szeged 13/11 (296-277), 4. Rhein-Neckar Löwen (német) 13/10 (281-276), 5. Meskov Breszt (fehérorosz) 12/11, 6. IFK Kristianstad (svéd) 6/10, 7. PPD Zagreb (horvát) 5/11 (262-286), 8. Celje Pivovarna Lasko (szlovén) 5/10 (277-302)
Az A csoportban a Telekom Veszprém szerdán 27-25-re nyert a német THW Kiel otthonában.
Az A csoport állása: 1. Barcelona (spanyol) 20 pont/11 mérkőzés, 2. Paris Saint-Germain (francia) 18/11, 3. Telekom Veszprém 12/11, 4. Flensburg-Handewitt (német) 11/10 (274-256), 5. THW Kiel 11/11 (281-283), 6. Wisla Plock (lengyel) 8/11, 7. Bjerringbro-Silkeborg (dán) 4/11, 8. Kadetten Schaffhausen (svájci) 2/10
A csoportokból az első helyezettek közvetlenül bejutnak a negyeddöntőbe, a 2-6. helyezettek a nyolcaddöntőben folytatják szereplésüket.