Bundesliga;RB Leipzig;21. forduló;

2017-02-20 06:54:00

Gulácsi, a tizenegyesölő

Döntő érdemeket szerzett az RB Leipzig 2-1-es idegenbeli sikerében a Borussia Mönchengladbach ellen Gulácsi Péter a német labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában. A magyar válogatott kapus a 45. percben bravúrral védte Thorgan Hazard tizenegyesét: a jobb sarokra helyezett labdát látványos vetődéssel ütötte ki. Ebben a szezonban Gulácsi három büntetőből kettőt megfogott, ezzel ő büszkélkedik a legjobb mutatóval ebben a kategóriában.

Megszakadt a Hertha BSC negatív sorozata a Bayern München ellen: a fővárosiak tizenegy egymásután elveszített párharc után ezúttal 1-1-es döntetlent értek el a címvédő és listavezető bajor sztárklub ellen, igaz, nem tudtak teljes szívből örülni ennek az eredménynek: Vedad Ibisevic vezető találatára ugyanis a 96. percben érkezett a müncheni válasz Robert Lewandowski részéről. Bár a játékvezető csak öt perc hosszabbítást jelzett, mégis tovább vezette a találkozót, mert a berliniek nagyon húzták az időt, előfordult, hogy a ráadásban egyszerre három játékosuk maradt a földön ápolást kérve. A kései egyenlítés után elszabadultak az indulatok a pályán, Rune Jarstein, a Hertha kapusa a labdával hátba lőtte a gólt ünneplő Xabi Alonsót, a bajorok vezetőedzője, Carlo Ancelotti pedig levonulás közben a középső ujját mutatta fel a berlini drukkereknek. A szakember a szokatlanul sportszerűtlen cselekedetét azzal indokolta, hogy leköpték a nézőtérről. A német szövetség Ancelotti és Jarstein ellen is fegyelmi vizsgálatot indított.

„A Bayern képes arra, hogy az utolsó percben is talpra álljon – mondta Dárdai Pál, a Hertha BSC magyar vezetőedzője a lefújás után. – Csodálatos eredmény pontot szerezni a Bayern ellen, a csapat végrehajtotta, amit terveztünk. Büszke vagyok a fiúkra és a szurkolóinkra is.”

A Hoffenheim a csereként a 68. percben beállt Szalai Ádámmal a soraiban 2-0-ra nyert a Darmstadt ellen.

Bundesliga, 21. forduló: Augsburg-Leverkusen 1-3, Mainz-Bremen 0-2, Hertha BSC-Bayern München 1-1, Hoffenheim-Darmstadt 2-0, Frankfurt-Ingolstadt 0-2, Dortmund-Wofsburg 3-0, Hamburg-Freiburg 2-2, Mönchengladbach-Leipzig 1-2, Köln-Schalke 04 1-1.

Az élcsoport: 1. Bayern München 50 pont, 2. RB Leipzig 45, 3. Borussia Dortmund 37.