Serie A;Juventus;Palermo;25. forduló;

2017-02-20 06:56:00

Baloghékon átgázolt a listavezető Juventus

Balogh Norbert és Sallai Roland is a Palermo kezdőjében kapott helyet a bajnoki címvédő Juventus elleni bajnokin, ám az olasz labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának nyitómérkőzésén érvényesült a papírforma, a torinói alakulat 4-1-es győzelmet aratott. Diego Lopez, a vendégek mestere viszont a vereség ellenére is dicsérettel illette a két magyar játékost.

Nagy Ádám is a kezdő tizenegyben léphetett pályára a Bolognában, ám csapata vesszőfutása még mindig tart, zsinórban negyedik vereségét könyvelhette el. Az Internazionale Danilo D'Ambrosio 81. percben lőtt góljával nyert, s a tabella 4. helyén áll, pontazonossággal az Atalanta együttesével, amely 1-0-ra verte hazai pályán a Crotonet.

A Napoli hozta a kötelezőt, a Chievo otthonában aratott 3-1-es sikerrel már 54 pontos a bajnokságban. A Sampdoria és Cagliari viszont nem bírtak egymással. A vendégcsapat hiába lőtt gólt a 90. percben, a játékvezető érvénytelenítette a találatot, így 1-1-el zárult az összecsapás.

A legnagyobb meglepetést a Pescara együttese okozta gólzáporos mérkőzésével. Az utolsó, huszadik helyen álló csapat hetek óta nyeretlen volt, ám a pénteken vezetőedzővé kinevezett Zdenek Zemannal megtáltosodott, 5-0-ra nyert a Genoa ellen. Így van némi esélye arra, hogy a továbbiakban elléphessen a kiesést jelentő helyekről.

Serie A, 25. forduló: Juventus-Palermo 4-1, Atalanta-Crotone 1-0, Empoli-Lazio 1-2, Bologna-Inter 0-1, Chievo-Napoli 1-3, Pescara-Genoa 5-0, Sampdoria-Cagliari 1-1, Udinese-Sassuolo 1-2, AS Roma-Torino 4-1.

Az élcsoport: 1. Juventus 63 pont, 2. AS Roma 56, 3. Napoli 54.