Budapest;tenisz;női tenisztorna;Bukta Ágnes és Stollár Fanny;

2017-02-22 06:57:00

Buktáék a nyolcban

Bukta Ágnes és Stollár Fanny párosban továbbjutott a negyeddöntőbe a 250 ezer dollár (72.7 millió forint) összdíjazású budapesti női kemény pályás tenisztornán.

A szabadkártyás magyar duó a cseh Lenka Kuncikovával és a fehérorosz Lidzija Marozavával csapott össze. A Fed Kupa-válogatott hazai kettős 2:1-nél elvette ellenfele adogatását, majd előnyét megtartva 27 perc alatt hozta az első szettet.

A folytatásban Stollár remek röptéivel, majd Bukta kiváló szerváival dupla brékelőnybe kerültek a magyarok (4:0), ám a feltámadó rivális kiegyenlített. Ekkor három szép elütés révén Buktáék ismét elvették Kunciková adogatását, Stollár pedig két ásszal lezárta az egyórás meccset, amit 6:3, 6:4-re nyertek Buktáék.