LMP;népszavazás;Paks 2;

- Népszavazás Paksról - Az LMP kerülőutakat keres

Jóval nagyobb a tét az atomerőmű esetében, mint az olimpiai pályázatnál – mondta az ATV Egyenes beszéd című műsorában Szél Bernadett. Az LMP társelnöke szerint a kiadás legalább 4 ezer milliárd forint lenne, amivel több generáció sorsa dőlhet el.

A vita arról folyt a stúdióban, hogy van-e esély a népszavazásra, ha ebben a témában, már két kísérletet visszadobott a Kúria, azon az alapon, hogy nemzetközi szerződés nem támadható meg népszavazással. Szél Bernadett szerint azonban most már nem az új épülő atomerőműre kérdeznének rá. Nem a szerződést kérdőjelezik meg, hanem az energiastratégia felől közelítenének.

A kérdés most úgy szólna. Egyetért-e azzal, hogy a jelenleg üzemelő kapacitásánál nagyobb kapacitású atomerőmű ne épülhessen?

Keressük a kerülőutakat – mondta a politikus, mert mindenki számára tiszta, hogy az atomerőmű fejlesztése egy korrupciós ügylet. Ezt kell megakadályozni. Hatalmas a korrupciós kockázat, mert, aki ekkora pénzre ráteszi a kezét, az azzal a politikáját betonozhatja be. Paks tehát a demokratikus berendezkedés egyik sarokköve, ezért ez egy nemzeti ügy.

Budapestet nem akarják büntetni - sietett megnyugtatni Tuzson Bence államtitkár mindazokat, akik aggódni kezdtek a "bűnös városért", amely szertefoszlatta Orbán álmát. Az aggodalom azért nem alaptalan, mert Tarlós István főpolgármester örök ellenfele, Lázár János már odadobta a kesztyűt: "Budapestnek nem kellett az olimpiára ezer milliárd forint fejlesztési forrás," így abból a vidék fejleszthető.