távozás;Barcelona;La Liga;25. forduló;Luis Enrique;

2017-03-03 06:52:00

Gálázott a Barcelona, de Enrique mégis távozik

Luis Enrique, a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Barcelona vezetőedzője a Sporting Gijon ellen 6-1-re megnyert mérkőzés után hivatalosan is bejelentette, hogy a szezon végén távozik a posztjáról. „Nyáron azt mondtam a vezetőknek, az évad közben döntök, hogy maradok-e, itt az ideje, elhatároztam magam. Ez a munka folyamatos erőfeszítést kíván, pihenésre van szükségem. Köszönöm az eddigi bizalmat - nyilatkozta sajtótájékoztatója végén.

Távozása sejthető volt, ugyanis a katalánok a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében méretes zakóba szaladtak, 4-0-ra kaptak ki a Paris Saint-Germain otthonában, így a jövő szerdai visszavágó sokak szerint már csak formalitás. Az sem segített a megítélésén, hogy a Barcelona a bajnokságban hamar tetemes hátrányba került a Real Madriddal szemben, ám a Sporting Gijon elleni siker a tabella élére repítette az együttest. Tehát a csapat harcban van a bajnoki címért, s korábban már bejutott a Spanyol Kupa döntőjébe.

A 46 éves szakember szerződése a szezon végén lejár, 2014 májusa óta egy alkalommal nyert BL-t, kétszer pedig bajnokságot és Spanyol Kupát.

A Real Madrid hullámvölgye eközben folytatódott, a Valencia elleni vereség után a Villarreal otthonában fordított 3-2-re a királyi gárda, szerdán pedig ismét egy huszáros hajrával, 3-1-ről mentette döntetlenre a Las Palmas elleni összecsapást. Az 1-1-es félidő után Gareth Balet kiállította a játékvezető, s a vendégek gyorsan berámoltak két találatot. A Real megmentője ezúttal Cristiano Ronaldo volt, a portugál klasszis a 85. perc után kétszer is betalált. A Real újabb pontvesztésének köszönhetően visszacsúszott a tabellán a második helyre, hátránya egy pont az eggyel több mérkőzést játszó Barcelonával szemben.

La Liga, 25. forduló. Szerda. Barcelona-Sporting Gijon 6-1, Osasuna-Villarreal 1-4, Celta Vigo-Espanyol 2-2, Granada-Alavés 2-1, Real Madrid-Las Palmas 3-3.

Az élmezőny. 1. Barcelona 57 pont, 2. Real Madrid 56/24 meccs, 3. Sevilla 52/24 meccs.