Bundesliga;23. forduló;

2017-03-06 06:52:00

Szalai duplázott, Schmidt balra el

Szalai Ádám két góllal vette ki részét a Hoffenheim 5-2-es sikeréből az Ingolstadt ellen a német labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában.

A magyar válogatott támadó a kezdőcsapatban kapott helyet – másodszor a szezonban -, és a 62. percben remek fejessel (8 méterről csúsztatott a jobb felső sarokba), a 79.-ben pedig 4 méterről Krmaric kapu elé lőtt labdáját továbbította a hálóba.

„Megszoktam, hogy mindig becserélnek, úgy léptem pályára, hogy arra gondoltam, az első percben jöttem be valaki helyett” – tréfálkozott a lefújás után Szalai.

Fordulatos meccsen játszott döntetlent a tabellán továbbra is második RB Leipzig: az újonc Gulácsi Péterrel a kapuban hátrányba került Augsburgban, de majd 2-1-re fordított, a végeredmény viszont a hazai egyenlítést követően 2-2 lett.

A Dortmund szombaton 6-2-re legyőzte a Leverkusent, tegnap pedig menesztették Roger Schmidtet, a vesztes csapat trénerét.

A Hertha BSC Dárdai Pál vezetőedzővel a kispadon 1-0-ra kikapott Hamburgban.

Bundesliga, 23. forduló: Augsburg-Leipzig 2-2, Köln-Bayern München 0-3, Dortmund-Leverkusen 6-2, Mainz-Wolfsburg 1-1, Hoffenheim-Ingolstadt 5-2, Bremen-Darmstadt 2-0, Mönchengladbach-Schalke 4-2, Frankfurt-Freiburg 1-2, Hamburg-Hertha BSC 1-0.

Az élcsoport: 1. Bayern München 56 pont, 2. RB Leipzig 49, 3. Dortmund 43.