Facebook;dislike gomb;üzenetküldő szolgáltatás;

- Facebook - Lesz nem tetszik gomb

A Facebook végül mégiscsak bevezetheti a nem tetszést kifejező gombot, ha nem is épp úgy, ahogy azt sokan várták. A lefelé mutató hüvelykujj az üzenetküldő szolgáltatáson belül jelenhet meg, sok másikkal együtt - írja az Index.

Hogyan reagálhatnak a felhasználók egy-egy üzenetre? A Facebook azt szeretné, ha minden egyes sorra külön emojit (weboldalakon és elektronikus üzenetküldésben használt piktogramok és hangulatjelek) küldhetnénk, vagyis ugyanúgy tudnánk reagálni, mint a hírfolyamban megjelenő posztokra.

A közösségi oldal néhány felhasználó messengerében már elkezdte ezeket tesztelni. Ha a csetszolgáltatásban az üzenetek fölé visszük a kurzort, akkor megjelennek az opciók, az emojik, amelyeket használhatunk. Ezek között vannak a már jól megszokott tetszik, imádom, szomorú, csodálkozó és mérges emojik, de újdonságként a lefelé mutató hüvelykujj is.

A dislike, vagyis nem tetszés kifejező gombról régóta pletykálnak, de a Facebook nem akarja bevezetni a hírfolyamban. Egyszerűen azért, mert nem akarják, hogy a tartalmak köré negatív jelek is kapcsolódjanak. De az igényt felismerték ők is, így tavaly bevezették a többféle érzést kifejező reakciót. A csetalkalmazás más, az nem nyilvános, nem látja az összes ismerős, valószínűleg ezért engedik itt a dislike gombot.

Nem várta meg, míg kizárják, maga mondott le tagságáról az Európai Néppárt (ENP) európai parlamenti frakciójában Jacek Saryus Wolski lengyel európai parlamenti képviselő. A politikus a lengyel kormány jelöltje a tagállamok vezetőiből álló testület, az Európai Tanács élére.