Premier League;FA Kupa;28. forduló;

2017-03-13 06:52:00

Kiütéses győzelmek Angliában

A Manchester City és az Arsenal szombati sikere után tegnap a Tottenham kiütéses győzelmet aratott a harmadosztályú Millwall ellen, s bejutott a FA-kupa elődöntőjébe.

Az viszont rossz hír a Spurs számára, hogy a csapat házi gólkirálya, Harry Kane súlyosnak tűnő bokasérülést szenvedett. A bajnokságban eközben csonka fordulót rendeztek, ám izgalomból nem volt hiány. A Bournemouth úgy győzött 3-2-re a West Ham ellen, hogy két büntetőt is elhibázott.

Az éllovasok közül csupán a Liverpool volt érdekelt, Jürgen Klopp tanítványai úgy nyertek 2-1-re, hogy a vezetést még a vendégek szerezték meg. Wijnaldum és Can találatai viszont három pontot értek.

FA-kupa, negyeddöntők. Middlesbrough–Manchester City 0-2, Arsenal–Lincoln City 5-0, Tottenham–Millwall 6-0. A Chelsea–Manchester United mérkőzést ma játsszák.

Premier League, 28. forduló. Bournemouth–West Ham 3-2, Everton–West Brom 3-0, Hull City–Swansea 2-1, Liverpool– Burnley 2-1.

Az élmezőny: 1. Chelsea 66 pont/27 meccs, 2. Tottenham 56 (53-20)/27 meccs, 3. Manchester City 56 (53-29)/27 meccs.