női kézilabda;világbajnoki selejtező;

2017-03-18 06:50:00

Győzelemmel kezdett a magyar válogatott

Idei első találkozóján, egy Horvátország elleni barátságos mérkőzésen aratott fölényes, 34-19-es győzelmet a Szlovákia elleni júniusi világbajnoki-selejtezőre készülő magyar női kézilabda-válogatott tegnap Győrben. Kim Rasmussen szövetségi kapitány csapata már 30 perc után is megnyugtató fórt alakított ki (ekkor 20-11 állt az eredményközlőn), a folytatásban pedig az egyre több lerohanásnak és Kiss Éva remek kapusteljesítményének (is) hála tovább hízott az előny: a „közte tíz” először a 42. percben volt meg. A vége 15 gólos diadal lett, köszönhetően például a négy hetest érvényesítő Kovács Anna 8 góljának vagy a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében is érdekelt FTC-Rail Cargo Hungaria balszélsőjének, a horvátok ellen ötgólos Schatzl Nadine teljesítményének. Az Európa-bajnokságról hiányzó két kiválóság, Tomori Zsuzsanna és Zácsik Szandra 4-4 találatot ért el, a magyarok pedig összességében magabiztosan, kevés hibával, hatékonyan kézilabdáztak Horvátország ellen.

A két csapat 26. mérkőzésén - egy döntetlen és kilenc vereség mellett - 16. alkalommal győzött Magyarország - mind közül ez volt a legnagyobb különbségű siker. A magyar és a horvát együttes szombaton újra összecsap, az a mérkőzés azonban zárt kapus lesz.