Serie A;29. forduló;

2017-03-20 06:55:00

Sallai első palermói gólja

Megszerezte első gólját Sallai Roland az olasz labdarúgó-bajnokság 29. fordulójában, amikor a Palermo az Udinese otthonában lépett pályára.

A magyar futballista találatával a 12. percben már vezettek a palermóiak, de a hazaiaknak a folytatásban sikerült fordítaniuk, és 4-1-re nyertek. A Palermo másik magyar játékosa, Balogh Norbert a kispadról nézte végig a találkozót.

Nagy Ádám újra kezdőként szerepelhetett, s végig a pályán is maradt a Bolognában, amely ismét győzött, a Chievo elleni 4-1-gyel az együttes feljött a tizenkettedik helyre.

Klubrekordot döntött Gianluigi Buffon, a listavezető és címvédő Juventus kapujában. A Sampdoria elleni mérkőzés 65. percében Buffon 39681 pályán töltött perccel büszkélkedhetett a torinóiak mezében, ezzel megjavította a legendás csatár, Giampiero Boniperti 1946-1961 között elért 39 680-as klubcsúcsát. Buffon mellett a csapat is ünnepelhetett, miután 1-0-ra győzött, megerősítve vezető helyét a tabellán.

Nehezen nyert a Milan, 1-0-ra a 16. helyezett Genoa ellen, ezzel szemben gólokban gazdagabb találkozón bizonyult jobbnak a Napoli 3-2-re az Empoli vendégeként. A különbség nagyobb is lehetett volna, ha a vendégek nem hibáznak büntetőt a hetedik percben.

Serie A, 29. forduló: Torino-Inter 2-2, AC Milan-Genoa 1-0, Empoli-Napoli 2-3, Atalanta-Pescara 3-0, Bologna-Chievo 4-1, Cagliari-Lazio 0-0, Crotone-Fiorentina 0-1, Sampdoria-Juventus 0-1, Udinese-Palermo 4-1.

Az élcsoport: 1. Juventus 73 pont, 2. Napoli 63, 3. AS Roma 62/28