F1;Hamilton;Ausztrál Nagydíj;

2017-03-25 06:55:00

Hamiltoné az idény első pole pozíciója

Új szabályok és megújuló versenyautók ide, téli teszteredmények oda, az idénynyitó Forma–1-es Ausztrál Nagydíj első edzései után továbbra is Lewis Hamilton és a Mercedes diktálta a tempót. A háromszoros világbajnok brit pilóta nyerte a Forma-1-es szezonnyitó, az Ausztrál Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről.

Fotó: Mark Thompson/Getty Images

A 31 éves versenyző pályafutása 62. pole pozícióját szerezte meg a melbourne-i Albert Parkban, ahol hatodszor, sorozatban pedig negyedszer bizonyult legyőzhetetlennek az időmérőn. A második rajtkockából a harmadik szabadedzésen leggyorsabb, négyszeres vb-győztes Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája startolhat majd, míg a harmadik helyről Valtteri Bottas, Hamilton finn csapattársa kezdheti meg a versenyt.

Vettel került a legközelebb - Fotó: Clive Mason/Getty Images

A szabálymódosításoknak köszönhetően a 2017-es autók valóban sokkal gyorsabbak, mint a tavalyiak, Hamilton legjobb köre 1,7 másodperccel volt gyorsabb, mint az egy évvel ezelőtti pole pozíciót érő köre. A hazai közönség előtt szereplő Daniel Ricciardo (Red Bull) az időmérő harmadik szakaszában megcsúszott, a gumifalba csapódott, ezért nem tudott mért kört teljesíteni, és a 10. helyről rajtolhat vasárnap. Érdekesség, hogy közvetlenül az időmérő után mind Hamilton, mind pedig Vettel tüzetesen szemügyre vette a közvetlen riválisok versenyautóit. A Ferrari német pilótája hosszabb ideig nézegette, sőt meg is tapogatta a Red Bullokat és a Mercedeseket.

A többpólusú küzdelemben reménykedő rajongók halovány reménye a múltból táplálkozhat a holnapi futam előtt. Bizonyos Michael Schumacher és a Ferrari három egymást követő vb-elsőség után 2003-ban is favorithoz méltó erődemonstrációt tartott Ausztráliában – a sportág valaha volt legeredményesebb pilótája közel egy másodpercet vert a márkatársa mögött következő riválisra.

Vasárnap aztán az addigi sorrend – a nedves körülmények között kezdődő versenyen – felborult: Schumacher ütközött, s végül csak negyedikként ért célba. Az első ausztrál edzésekkel ellentétben a szezon a folytatásban kiegyenlített küzdelmet hozott, s bár a német megszerezte pályafutása hatodik bajnoki elsőségét, azt csupán az idényzárón tudta bebiztosítani.

Hogy mi a fentiekből leszűrhető tanulság? Talán az, hogy várjuk ki a végét.

Az Ausztrál Nagydíj programja (magyar idő szerint) Szombat. Harmadik szabadedzés 4.00, időmérő edzés 7.00. Vasárnap. Az 58 körös futam rajtja: 7.00. Magyarországon a hétvége minden eseményét élőben közvetíti az M4 Sport.