kvalifikáció;U17-es magyar labdarúgó-válogatott;horvátországi Európa-bajnokság;

2017-03-27 07:54:00

U17 - Kint vagyunk az Európa-bajnokságon

Az elitkör 3. fordulójának tegnap Telkiben lejátszott mérkőzésén 1-0-ra legyőzte Norvégia legjobbjait az U17-es magyar labdarúgó-válogatott, amely sikerével kvalifikálta magát a májusban sorra kerülő horvátországi Európa-bajnokságra. A hazai együttes hasonló bravúrt legutóbb 2006-ban ért el.

Az északiak ellen – csakúgy, mint csütörtökön Oroszországgal szemben 2-1-re megnyert mérkőzésen – a 16 éves Szoboszlai Dominik volt a nyerőember: a Red Bull Salzburg korosztályos együttesében pallérozódó fiatalember az oroszok elleni két gólja után ezúttal a ráadás harmadik percében döntötte el a pontok sorsát.

„Gratulálok a csapatomnak és minden stábtagnak, a magyar férfi U17-es válogatott tizenegy év után kvalifikálta magát újra az Európa-bajnokságra. Az elmúlt másfél évben fokozatosan javult a csapat teljesítménye, pedig az ellenfelek is egyre keményebbek lettek. Örülök neki, hogy az elitkörben talán a norvégok ellen mutattuk a legjobb formánkat, és sikerült legyőzni az eddig veretlen ellenfelünk. Az pedig külön öröm, hogy mindkét győzelmünket a hajrába sikerült kiharcolnunk, miután fizikálisan bedaráltuk az oroszokat és a norvégokat is. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy az út végére értünk volna, sőt most kezdődik csak igazán, szeretnénk minden területen előre lépni – nyilatkozta Szélesi Zoltán szövetségi edző a lefújást követően a szövetség honlapjának.

Szélesi Zoltán együttese kedden 1-0-ra kikapott az izraeli válogatottól, majd amint azt fentebb is említettük, két nappal később legyőzte az orosz csapatot. Vasárnapi sikerének köszönhetően a magyar válogatott hat ponttal a négyes élén végzett, megelőzve az egyaránt 4-4 pontos norvég és izraeli, valamint a két pontot gyűjtött orosz csapatot.