selejtezők;2018-as oroszországi labdarúgó-világbajnokság;

2017-03-27 07:55:00

A kapitány állásába kerülhet a kudarc

A 2018-as oroszországi labdarúgó-világbajnokság selejtezőinek 5. játéknapján tegnap lejátszott mérkőzésein nem történt különösebb meglepetés: Azerbajdzsánban nyert, s erősítette meg listavezető pozícióját a C csoportban érdekelt vb-címvédő Németország, míg az F jelű hatosban szintén éllovas Anglia Litvánia legjobbjait múlta felül.

Ellenben a szombati játéknap szolgált meglepő eredménnyel, ugyanis Hollandia 2-0-s vereséget szenvedett Bulgária vendégeként. A némileg váratlan bukásnak annyi előzménye mindenképpen volt, hogy Danny Blind szövetségi kapitány sérülés miatt több védőjére sem számíthatott, ezért a mindössze 17 esztendős Matthijs de Ligt debütált a holland válogatottban. Mint kiderült, az Ajax ifjú titánjának még mélyvíz volt a selejtező, ugyanis bőven volt része abban, hogy a bolgárok már az 5. percben előnyhöz jutottak. Blind a félidőben lecserélte a bekket, a mérkőzés után pedig magára vállalta a vereséget. Hiába azonban a bűnbánat, azzal együtt azt rebesgetik jó esély van rá, hogy a következő tétmeccsen már nem a csúfos zakó miatt magyarázkodni kényszerülő szakvezető irányítja a csapatot.

Szintén az A jelű csoportban a franciák vezéráldozattal hozták a kötelező sikert Luxemburgban, ugyanis Djibril Sidibé olyan súlyos sérülést szenvedett, hogy hordágyon hagyta el a pályát, s kórházba szállították. A svédek nem botlottak, négy gólt rámoltak be a fehéroroszoknak. Mindez azt jelenti, hogy a legutóbbi világversenyről, a tavalyi Európa-bajnokságról is lemaradó Hollandia a sorozat felénél nehéz helyzetbe került a továbbjutás szempontjából.

Szombaton a magyarokkal egy csoportban szereplő Andorra tizenegy év és ötvennyolc elvesztett tétmeccs után szerzett pontot, lévén 0-0-s döntetlent játszott a mérkőzést 10 emberrel befejező Feröer-szigetek ellen.

A selejtezők 5. fordulójának tegnapi eredményei. C csoport: Azerbajdzsán-Németország 1-4, San Marino-Csehország 0-6. E csoport: Örményország-Kazahsztán 2-0. F csoport: Anglia-Litvánia 2-0.