Műsormagazin;Labdarúgó Magyar Kupa;Mezőkövesd–Szolnok;Újpest–Vasas;

2017-03-29 07:54:00

Az Újpest és a Vasas is otthon

Elképzelhető, hogy már az első mérkőzésen eldöntötte a továbbjutás kérdését a labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjének tegnapi, mezőkövesdi találkozóján az élvonalbeli Mezőkövesd a másodosztályú Szolnok ellenében. A borsodiak egy félidő után 3-1-re vezettek, végül ilyen arányban nyertek, ezzel lépést tettek az elődöntő felé.

Az ugyanakkor a Tisza-partiak várható elvérzése esetén is kijelenthető, hogy a legjobb négy között is lesz alacsonyabb osztályú klub a kupában, hiszen a további három mai párharc közül a legkorábban a harmadik ligás Budafok fogadja az NB II-es Sopront. A budafokiak legutóbb az Érdet ejtették ki, előzőleg azonban az OTP Bank Ligában listavezető Videotont, így nem zárható ki, hogy folytatni tudják várakozáson felüli szereplésüket.

Így tenne az a Vasas is, amely játékosai a remek őszi menetelés után a tavaszi idényben lejátszott bajnoki mérkőzéseken elmaradtak a korábbi teljesítménytől. Az angyalföldiek az Újpest ellen lépnek pályára szerdán – abban a stadionban, ahol a Fáy utcai stadionépítési munkálatok miatt a Vasas játssza hazai mérkőzéseit. „Vagyunk azon a szinten, hogy bárkit is kaptunk volna, legalább 50 százalék az esélyünk a továbbjutásra. Ez egy kiélezett párharc lesz, bízom abban, hogy mi jövünk ki belőle jobban” – nyilatkozta Korcsmár Zsolt a vasasfc.hu-nak. Optimizmusból természetesen a másik oldalon sincs hiány. – Nagy álmunk, hogy újra döntőt játszhassunk. A Vasas elleni párharc a következő állomás ahhoz, hogy ismét a végső meccsig menetelhessünk. Nincs más opció, túl kell lépnünk rajtuk – idézte Balogh Balázst a lila-fehérek honlapja.

A Ferencváros ellen készülő DVTK-t ma először dirigálja vezetőedzőként Bódog Tamás. Az új szakvezető szerint a válogatott szünetben taktikailag és védekezésben is előrelépett a Diósgyőr, amely a szakember szerint támadásban ötletesebb, egységesebb. Kérdés, mindez mire lesz elég az Üllői úton.

A negyeddöntők menetrendje. Kedden játszották: Mezőkövesd–Szolnok 3-1. A mai program: Budafok (NB III)–Sopron (NB II) 16.00 (Budafoki MTE sporttelep), FTC-DVTK 19.00 (Groupama Aréna), Újpest–Vasas 20.00 (Szusza Ferenc Stadion, Tv.: M4 Sport). A visszavágókat egy hét múlva rendezik.