Szalai Ádám;Dárdai Pál;

2017-04-03 07:54:00

Szalaiék klubrekordot javítottak

A Hertha BSC elleni 3-1-es idegenbeli sikerével megjavította eddigi klubrekordját a Szalai Ádámot foglalkoztató Hoffenheim a német labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában. Julian Nagelsmann együttese története során még sosem szerzett ennyi pontot az élvonalban, mint az idei kiírásban, amelyből nyolc kör még hátravan. Szalai a 88. percben csereként lépett pályára a győztes csapatban, amely a berlini Maximilian Mittelstädt kiállítása miatt emberelőnyben játszott az utolsó fél órában.

„Az első félidőben 2-0-ra kellett volna vezetnünk – mondta a lefújás után Dárdai Pál, a fővárosiak edzője. – A kiállítás után a vendégek akarata érvényesült. Megyünk tovább, mindent megteszünk az Európa-liga-szereplést jelentő hatodik hely eléréséért.” A Hertha BSC jelenleg ötödik a tabellán.

A második helyezett RB Leipzig a betegsége miatt hiányzó magyar válogatott kapus Gulácsi Péter nélkül is magabiztosan, 4-0-ra nyert a sereghajtó Darmstadt ellen.

Döntetlennel ért véget 62217 néző előtt a „Revierderby”-nek nevezett Schalke-Dortmund összecsapás. A feszült hangulatú találkozón a vendégek szereztek vezetést Pierre-Emerick Aubameyang találatával az 54. percben, amire bő negyed órával később hazai oldalról Thilo Kehrer válaszolt.

A listavezető Bayern München a háromszor eredményes Robert Lewandowski vezérletével 6-0-ra ütötte ki az Augsburgot.

Bundesliga, 26. forduló: Hertha BSC-Hoffenheim 1-3, Schalke 04-Dortmund 1-1, Hamburg-Köln 2-1, Bayern München-Augsburg 6-0, Freiburg-Bremen 2-5, Leipzig-Darmstadt 4-0, Frankfurt-Mönchengladbach 0-0, Ingolstadt-Mainz 2-1, Leverkusen-Wolfsburg 3-3.

Az élmezőny: 1. Bayern München 65 pont, 2. RB Leipzig 52, 3. Hoffenheim 48.