FTC-PQS Waterpolo;férfi vízilabda-válogatott;

2017-04-06 07:56:00

Kupasiker 19 év után

Döntetlennel biztosította végső diadalát az FTC-PQS Waterpolo a férfi vízilabda Eurokupában, miután a népligetiek a sorozat döntőjének budapesti második mérkőzésén tegnap 7-7-re végeztek a Nagyváraddal.

Amint azt a lapunknak a finálét megelőzően nyilatkozó kapus, Vogel Soma és a 19 évvel ezelőtti KEK-győzelem után újra a siker kapujában álló együttes vezetőedzője, Varga Zsolt is elmondta, a 12-6-os eredménnyel végződő „odavágó” után valóban kulcsfontosságúnak bizonyultak az első népligeti percek. A forgatókönyv magyar szempontból kedvezően alakult: Madaras Norbert a 3. percben kétszer is betalált, majd újabb hárommal később Marko Avramovic alakította kilencre az összesített fórt (3-0).

A második negyedben ugyan vendégrészről Radjen és Georgescu szorossá tehette volna a meccset, Avramovic újra kilőtte a hosszút, így megerősítve a vezetést – a népligeti sportuszodában szurkolók legnagyobb örömére. Habár a 14. percben egy büntető után a kapufa Negreant és a vendégeket segítette, a hátralévő kétszer nyolc perc már csupán formalitásnak ígérkezett; nem utolsósorban azért, mert a budapesti második negyed volt az első a párharc során, amely nagyváradi sikerrel végződött.

A térfélcserét követően – az első negyedhez hasonlóan – ismét a fehér sapkás FTC szerezte meg a labdát, majd három perc múltán újfent Madaras ugrasztotta talpra az uszodában azokat, akik addig nem voltak talpon: tovább növelte előnyét a kupagyőzelem felé megállíthatatlanul robogó vendéglátó. A negyed két Negrean-találattal végződött, ekkor azonban már mindenki az ünneplésre készült.

Noha a kupadöntőből még percek voltak hátra, a lelátóról már felharsant a „Kupagyőztes, kupagyőztes!” rigmus, amely Diaconu egyenlítőgólja után olybá’ tűnt, döntetlennel lesz „hivatalos”. A mérkőzésen négy gólt szerző Madaras ezt nem hagyta volna, ám az utolsó pillanatokban eredményes Pavlovic ismét egalizált – mindezt persze aligha bánta bárki is az uszodában. Varga Zsolt elsők között „csobbant” a lefújást követően, a csarnokban pedig nem csak ő úszott a boldogságban: 19 év elteltével újabb trófeát nyert a ferencvárosi vízilabdacsapat.

Eurokupa döntő, második mérkőzés: FTC-PQS Waterpolo–CSM DIGI-Oradea 7-7 (3-0, 1-3, 2-2, 1-2). A finálé győztese a Ferencváros 19-13-as összesítéssel.