Bundesliga;Hertha BSC;Gulácsi Péter;RB Leipzig;

2017-04-10 07:54:00

Gulácsi Péterék európai kuparésztvevők

A 94. percben szerzett góllal nyert 1-0-ra az RB Leipzig hazai pályán a magyar válogatott Gulácsi Péterrel a kapuban a Bayer Leverkusen ellen a német labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában.

A hazaiak tíz emberrel fejezték be a találkozót, mert Willi Orbant kiállította a játékvezető a 88. percben. Az újabb győzelemmel eldőlt, hogy a lipcsiek legrosszabb esetben is az Európa-ligában szerepelnek a következő szezonban, miután hat fordulóval a vége előtt 19 pont az előnyük a nyolcadik helyezett – már nem európai indulást érő pozíciót elfoglaló – Borussia Mönchengladbach előtt.

A Hamburg a korábbi válogatott és két gólt szerző Aaron Hunt vezérletével nyert otthon 2-1-re a Hoffenheim ellen. A vendégeknél Szalai Ádám ezúttal nem kapott játéklehetőséget. A hamburgiak megszakítás nélkül kilencedik meccsükön nem kaptak ki saját közönségük előtt.

A Hertha BSC az Augsburgot fogadta, a fővárosiak Dárdai Pál vezetőedzővel a kispadon 2-0-ra verték az Augsburgot. A vártnál magabiztosabban, 4-1-re nyert a listavezető és címédő Bayern München a Borussia Dortmund ellen. A Bajnokok Ligája-résztvevők csatájának müncheni szempontból a legfélelmetesebb pillanata az volt, amikor a dortmundi kapus, Roman Bürki szabálytalansága után a müncheni gólvágó, Robert Lewandowski a vállára esett, és le is kellett cserélni. A játékos a lefújás után megnyugtatta az érte aggódókat, nincs komoly baja, és készen áll a szerdai, Real Madrid elleni BL-csatára.

Bundesliga, 28. forduló

Szombat: Frankfurt-Bremen 2-2, Schalke04-Wolfsburg 4-1, Köln-Mönchengladbach 2-3, Hamburg-Hoffenheim 2-1, Freiburg-Mainz 1-0, Leipzig-Leverkusen 1-0, Bayern München-Dortmund 4-1.

Vasárnap: Hertha BSC-Augsburg 2-0, Ingolstadt-Darmstadt 3-2.

Az élcsoport: 1. Bayern München 68 pont, 2. RB Leipzig 58, 3. Hoffenheim 51.