Real Madrid;FC Barcelona;La Liga;

2017-04-10 07:55:00

Nőtt a Real előnye

Az elégedetlenek fordulójának is nevezhetnénk a spanyol labdarúgó bajnokság 31. játéknapját, mert mind a Real Madrid trénere, Zinédine Zidane, mind pedig az FC Barcelonát irányító Luis Enrique bosszús volt csapata találkozója után.

A két nagy rivális közül elsőként a királyi gárda lépett pályára, a forduló rangadóján az Atlético Madridot fogadta. A Primera División két legjobb formában lévő együttese csapott össze, hiszen mindketten öt-öt mérkőzést nyertek meg a nagy derbi előtt. Amint az várható volt, Diego Simeone alakulata roppant kellemetlen és veszélyes ellenfélnek bizonyult. Az első félidőben nem esett gól, a második játékrész elején azonban Pepe gyönyörű gólt fejelt a hálóba. Ő lehetett volna a meccs embere, végül azonban tragikus hős lett: a 65. percben csapattársával, Kroosszal ütközött, két bordája eltört, s már a szezonban nem léphet többet pályára. Nagyon hiányzik majd a Bayern Münchennel szembeni BL-negyeddöntőn. A baj nem jár egyedül: a 85. percben Griezmann lefutotta a Real védelmét, s a kapuba helyezett. Zidane mérgesen jegyezte meg: az 1-1-nél többet érdemeltek volna, az Atlético nem volt jobb náluk.

Ekkor úgy látszott, pontszámban beérheti a Barcelona a nagy riválist. Nem így történt, a katalánok nem éltek a lehetőséggel. Ismét megmutatkozott, mi Luis Enrique legnagyobb hibája: a lehető legrosszabbkor változtat az összeállításon. Ráadásul a katalánok csereemberei nem tudnak felnőni a nagyokhoz. A Málaga 2-0-s győzelme távolról sem csak a szerencsének, a bírói tévedéseknek, és Neymar kiállításának köszönhető, hanem a Barca szokatlanul gyenge támadójátékának is. A vereséggel a Real már 3 ponttal vezet a Barcelona előtt úgy, hogy egy meccsel kevesebbet játszott.

La Liga, 31. forduló

Villarreal-Athletic Bilbao 3-1, Espanyol-Alavés 1-0, Real Madrid-Atlético Madrid 1-1, Sevilla-La Coruna 4-2, Málaga-Barcelona 2-0, Granada-Valencia 1-3, Celta-Eibar 0-2. Az Osasuna-Leganés és a Las Palmas-Betis találkozót lapzártánk után játszották.

Az élcsoport: 1. Real Madrid 72 pont, 2. Barcelona 69, 3. Atlético Madrid 62.